moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Warszawa za Pragą w turnieju piłkarskim

Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa zajęła drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju „Miltropa Cup 2013”. W imprezie, której gospodarzem była Bratysława, udział wzięło sześć drużyn reprezentujących stołeczne garnizony. Piłkarze z Warszawy wygrali cztery mecze i dwa zremisowali. Lepszy bilans spotkań miała tylko ekipa z Pragi.

Turniej Piłki Nożnej Garnizonów Stołecznych w Bratysławie rozegrano w dwa dni systemem „każdy z każdym”. Drużyny w składzie sześciu zawodników w polu i jeden bramkarz walczyły o punkty na połowie pełnowymiarowego boiska. Mecze były rozgrywane w systemie dwa razy po 15 min. O zwycięstwo rywalizowało sześć wojskowych reprezentacji i jedna cywilna – sponsora imprezy. Sponsorzy z Kia Žilina zajęli trzecie miejsce w turnieju, a kolejne – reprezentacje garnizonów: Budapeszt, Lublana, Bratysława i Berlin.

Reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpiła w „Miltropa Cup 2013” w składzie: bramkarz – st. szer. Paweł Samerdak (Pułk Ochrony w Warszawie); obrońcy – sierż. Paweł Walkowski (15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia), mjr Paweł Rakoczy (Oddział Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego), st. szer. Arkadiusz Czarnocki (Pułk Ochrony w Warszawie); pomocnicy – st. chor. Krzysztof Szczotka (Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego), st. chor. Jarosław Blecha, szer. Maksymilian Sochacz (obaj Pułk Ochrony w Warszawie), szer. Norbert Wasiewicz (10 Wrocławski Pułk Dowodzenia), szer. Jacek Sujka (15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia); napastnicy – szer. Łukasz Kłosowski (Pułk Ochrony w Warszawie) i st. szer. Adrian Szarek (10 Warszawski Pułk Samochodowy). Grającym trenerem reprezentacji był st. chor. Krzysztof Szczotka. Organizatorzy turnieju w każdej drużynie wybierali najlepszego zawodnika. W polskiej wyróżniono szer. Jacka Sujkę.

Wicemistrzowie turnieju „Miltropa Cup 2013”, w górnym rzędzie od lewej: st. chor. Krzysztof Szczotka, st. chor. Jarosław Blecha, szer. Maksymilian Sochacz, sierż. Paweł Walkowski, szer. Łukasz Kłosowski i st. szer. Paweł Samerdak; w dolnym rzędzie od lewej: mjr Paweł Rakoczy, st. szer. Adrian Szarek, szer. Norbert Wasiewicz, szer. Jacek Sujka i st. szer. Arkadiusz Czarnocki.

W pierwszym dniu turnieju reprezentacja DGW rozegrała trzy spotkania. W inauguracyjnym Polacy pokonali 3:2 drużynę sponsora turnieju, a bramki dla zespołu z Warszawy zdobyli: Sochacz, Szarek i Walkowski. W drugim meczu warszawska drużyna wygrała 4:1 z reprezentacją Garnizonu Berlin. Gole Niemcom strzelili: Blecha, Kłosowski, Walkowski i Sujka. Trzeci pojedynek podopieczni trenera Szczotki wygrali 4:0. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy Polacy pokonali reprezentację gospodarzy, a bramkarz z Bratysławy wyjmował piłkę z siatki po trafieniach: dwóch Wasiewicza i po jednym Sujki i Szczotki.

Drugi dzień zawodów drużyna z Warszawy rozpoczęła od spotkania z wicemistrzami z poprzedniej edycji „Miltropa Cup” – Czechami. – Mecz z reprezentacją Garnizonu Praga rozpoczął się po naszej myśli. Szybko pierwszego gola strzelił szer. Sochacz, a potem staraliśmy się dyktować Czechom warunki gry. Udawało nam się to przez większą część meczu – relacjonuje st. szer. Arkadiusz Czarnocki. – Niestety, dwie minuty przed końcem spotkania drużyna z Pragi wyrównała. Do końcowego gwizdka sędziego wynik już nie uległ zmianie i jak się później okazało ten remis okazał się zwycięski dla Czechów – dodaje piłkarz z Pułku Ochrony w Warszawie.

Po meczu z zespołem z Pragi reprezentacja DGW zmierzyła się ze zwycięzcami turnieju z 2012 roku – drużyną ze Słowenii. – To spotkanie było najbardziej zacięte z rozegranych w Bratysławie. Przy stanie 2:2, po bramkach strzelonych przez Szarka i Kłosowskiego, w ostatniej sekundzie meczu udało nam się strzelić zwycięskiego gola. Zdobył go płaskim strzałem szer. Sujka, a piłkę idealnie podał mu nasz grający trener – relacjonuje obrońca Czarnocki.

W ostatnim meczu Polacy zremisowali 1:1 z Węgrami. – Pierwszego gola zdobyli nasi rywale, ale szybko wyrównaliśmy. Bramkę strzelił chorąży Blecha, a asystę zaliczył trener. Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie. Niestety, zabrakło nam skuteczności. Piłki po naszych strzałach odbijały się od słupka i poprzeczki – mówi st. szer. Czarnocki.

Jeszcze jedno celne trafienie w meczu z Węgrami przyniosłoby reprezentacji DGW zwycięstwo w turnieju. Jednak drugie miejsce też jest dużym sukcesem drużyny z Warszawy, która do występu w Bratysławie przygotowywała się na dwutygodniowym zgrupowaniu we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska trenerzy Szczotka i st. chor. Tomasz Kożuchowski z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia wyłonili 11-osobową reprezentację spośród 28 żołnierzy.

szus

autor zdjęć: mjr Paweł Rakoczy, arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Krwawa noc pośród puszczy
 
Polska wiktoria na Monte Cassino
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
NATO on Northern Track
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W obronie wschodniej flanki NATO
Śladami ojca
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Pierwsi na oceanie
Mobilne dowodzenie
Broń Hitlera w rękach AK
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Więcej hełmów dla żołnierzy
„Pierwsza Drużyna” na start
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Pływacy i maratończycy na medal
Armia Andersa w operacji „Honker”
I zdobyliśmy!
Abramsy w pętli
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
„Ta ziemia do Polski należy…”
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Wojna w świętym mieście, epilog
Orzeł dla bohaterów
Wioślarze i triatlonistka na podium
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Flota Bayraktarów w komplecie
Zmiany w dodatkach stażowych
Gry wojenne w szkoleniu
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Układ nerwowy Mieczników
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Serwis K9 w Polsce
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Polki pobiegły po srebro!
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
They Will Check The Training Results in Combat
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Po przeprawie ruszyli do walki
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Pytania o europejską tarczę
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Na straży nieba
Bohater odtrącony
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Ameryka daje wsparcie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO