moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mogli inspirować się Al-Kaidą

Radość z uczestniczenia w sportowej rywalizacji zderzyła się z nienawiścią, chorą wizją świata Al-Kaidy – pisze o zamachu w Bostonie gen. dyw. rez. Roman Polko, były dowódca GROM i uczestnik maratonów.

Dwa wybuchy, do których doszło, gdy maratończycy dobiegali do mety, to prawdopodobnie dzieło szaleńca lub grupy szaleńców zafascynowanych działaniami Al-Kaidy. Ktoś chciał zburzyć spokój i harmonię sportowych zawodów, zasiać zamęt i strach w Ameryce i na całym świecie, przypomnieć, że organizacje terrorystyczne istnieją i, jak widać, mają się dobrze. Plan zwrócenia na siebie uwagi został zrealizowany. Od wczoraj sytuację w Bostonie relacjonują wszystkie serwisy informacyjne, oczy całego świata patrzą z niepokojem na Amerykę. O zamachowcach jest głośno.

Od momentu wybuchu wszyscy zastanawiają się, kiedy Amerykanom uda się zidentyfikować terrorystów. Myślę, że będzie to bardzo żmudne i długotrwałe dochodzenie. Ale ustalenie sprawców nie jest niemożliwe. Na pewno amerykańcy specjaliści będą musieli przeanalizować monitoring, filmy nagrane przez kibiców maratończyków, odkryć wszystkie elektroniczne ślady, które pozostawili po sobie zamachowcy, zbadać ładunki wybuchowe.

Przestrzegam przed wydawaniem „specjalistycznych” opinii, o tym, że ładunek był zbyt słaby i formułowaniu przedwczesnych wniosków. Po pierwsze takie działanie to instruowanie terrorystów, po drugie takie spekulowanie to wciąż podgrzewanie paniki i chaosu.

Sam jestem członkiem wojskowego klubu sportowego META Lubliniec i wiem, jak bardzo sport jest potrzebny i jak dobre emocje wyzwala. Zderzenie tego z nienawiścią zamachowców jest więc tym bardziej szokujące.

gen. dyw. rez. Roman Polko
były dowódca GROM-u, autor kilku książek, m.in. ostatnio wydanej, napisanej wspólnie z żoną Pauliną Polko, „Szefologiki, czyli logiki szefowania”

dodaj komentarz

komentarze

~Rosiński
1366310460
Maratończycy są twardzi i niech tacy będą decydenci którzy decydują o tym czy impreza może się odbyć. To była by woda na młyn dla zamachowców. Do zobaczenia na trasie następnego maratonu.
C3-82-5C-79

Zmiana warty w PKW Liban
 
Zmiany w prawie 2025
Arcelin – cud, który może się zdarzyć tylko raz
Umowa dla specjalistów z Grudziądza
Polska w gotowości
Eurokorpus na czele grupy bojowej UE
Morze ruin, na których wyrosło życie
Biegający żandarm
Z Jastrzębi w Żmije
Minister wyznaczył szefa Inspektoratu Wsparcia
Na zagraniczne kursy razem z rodziną?
Bałtyk – kluczowy akwen dla NATO
Wielka gra interesów
Żołnierze górą w głosowaniu na sportowca 2024 roku
„Popcorny” niemile widziane
Dziki zachód na wschodzie II RP
Mistrzyni Uniwersjady z „armii mistrzów”
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
Roboty w Fabryce Broni „Łucznik”
Na nowy rok – dodatek stażowy po nowemu
Wojsko wraca do Gorzowa
Polacy łamią tajemnice Enigmy
Granice są po to, by je pokonywać
Turecki most dla Krosnowic
14 lutego Dniem Armii Krajowej
Przetrwać z Feniksem
Najtrudniej utrzymać się na szczycie
Kluczowy partner
Ciężki BWP dla polskiego wojska
Polacy pobiegli w „Baltic Warrior”
Nowe łóżka dla szpitala w Libanie
Rozgryźć Czarną Panterę
Zrobić formę przed Kanadą
Atak na cyberpoligonie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nie walczymy z powietrzem
Less Foreign in a Foreign Country
Synteza, czyli cios w splot słoneczny Rzeszy
Z życzeniami na 105. urodziny powstańca warszawskiego!
Żołnierze WOT-u z Wrocławia u kombatantów z Armii Krajowej
Okręty rakietowe po nowemu
Turecki most nad Białą Lądecką
Rosomaki i Piranie
„Cel Wisła”, czyli ku starciu cywilizacji
NATO rozpoczyna nową operację na Bałtyku
Cele polskiej armii i wnioski z wojny na Ukrainie
Olympus in Paris
Czworonożny żandarm w Paryżu
Co się zmieni w ustawie o obronie ojczyzny?
Symulator w nowej odsłonie
PGZ – kluczowy partner
Rosja prowadzi przeciw Polsce wojnę informacyjną
Snowboardzistka z „armii mistrzów” najlepsza na stoku w Scuol
Wicepremier Kosianiak-Kamysz w Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Spotkanie Grupy E5 w Polsce
Szef MON-u spotkał się z wojskowymi dyplomatami
„Polska Zbrojna” dla Orkiestry
Rosomaki w rumuńskich Karpatach
Statuetki Benemerenti przyznane po raz trzydziesty
Bez kawalerii wojny się nie wygrywa
Żołnierze usuwają zniszczone przez wodę budynki
Wielofunkcyjna koparka dla saperów
Co może Europa?
„Ferie z WOT” po raz siódmy
Siedząc na krawędzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO