moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Cztery krążki ustrzelone na mistrzostwach Europy

Z czterema medalami – dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi – wróciła z Węgier reprezentacyjna drużyna seniorów ze strzeleckich mistrzostw Europy. Trzy z nich Biało-Czerwoni zdobyli w rywalizacji drużynowej. Jedyny krążek w klasyfikacji indywidualnej wywalczyła st. szer. Julia Piotrowska. Reprezentantka CWZS-u była druga w strzelaniu z karabinu pneumatycznego.

Od lewej: st. szer. Julia Piotrowska, st. szer. Aneta Stankiewicz i Izabela Dudek.

W węgierskim mieście Győr o medale mistrzostw Europy w strzelectwie – w strzelaniach z karabinu i pistoletu pneumatycznego – rywalizowali seniorzy i juniorzy. Reprezentanci Polski wywalczyli krążki w obu kategoriach wiekowych. Juniorzy zajęli dwa miejsca na podium: tytuł mistrzowski zdobył w strzelaniu z pistoletu Iwan Rakicki, a srebrny w rywalizacji drużynowej w karabinie: Maja Gawenda, Dominika Skarupska i Julia Mikołowska. Z kolei w kategorii seniorów, w której startowali m.in. żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, Biało-Czerwoni zdobyli cztery medale. Oprócz srebrnego w rywalizacji indywidualnej st. szer. Julii Piotrowskiej po trzy krążki sięgnęły kobiece drużyny.

St. szer. Julia Piotrowska wywalczyła tytuł wicemistrzowski w konkurencji karabin pneumatyczny 10 m. Zawodniczka z CWZS-u awansowała do finału z trzeciej pozycji. Celniej od niej strzelały tylko Norweżka Jeanette Duestad i Węgierka Eszter Mészáros. W finale Polka spisała się już lepiej od rywalek z Norwegii i Węgier, które uplasowały się na piątej i szóstej pozycji. Piotrowska była druga i nie dała rady wyprzedzić jedynie Niemki Anny Janssen. Reprezentantka Niemiec tylko po siedmiu strzałach z 22 uzyskała wynik poniżej 10,5 pkt. Janssen zgromadziła w sumie 253,1 pkt, a Polka 251,3 pkt. Brązowy medal, z 230,3 pkt, zdobyła Szwajcarka Audrey Cogniat. St. szer. Julia Piotrowska w tej samej konkurencji, ale w rywalizacji drużynowej, wywalczyła brąz. Wraz z nią na trzecim stopniu podium stanęły st. szer. Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek. Polki zdobyły 1886,9 pkt. Wyprzedziły je Norweżki (1891 pkt) i Węgierki (1888,9 pkt).

REKLAMA

Z kolei w rywalizacji drużynowej w turnieju strzelania z pistoletu pneumatycznego z odległości 10 m brązowy medal wywalczyły: st. szer. spec. Klaudia Breś, Natalia Król i Katarzyna Klepacz. Triumfowały Węgierki, które uzyskały 1709 pkt. Drugie miejsce, z 1703 pkt, zajęły Ukrainki. Reprezentantki Polski zdobyły 1702 pkt. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej z polskich zawodniczek spisała się st. szer. spec. Klaudia Breś, która uplasowała się na dziewiątej pozycji – do awansu do czołowej finałowej ósemki zabrakło jej 1 pkt.

Od lewej: Izabella Dudek, st. szer. Aneta Stankiewicz i st. szer. Julia Piotrowska.

Czwarty medal Biało-Czerwoni zdobyli w nowej konkurencji rozgrywanej podczas mistrzostw Europy – trio w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 m. St. szer. Julia Piotrowska, st. szer. Aneta Stankiewicz i Izabella Dudek zostały wicemistrzyniami Starego Kontynentu. W meczu o złoty medal Polki przegrały 15:17 z Niemkami. Celniej od naszych reprezentantek strzelały: Anna Janssen, Anita Mangold i Larissa Wegner. Brązowy medal zdobyły Węgierki. Gospodynie mistrzostw w meczu o brąz pokonały 16:14 Norweżki. W tej samej konkurencji, ale w strzelaniach z pistoletu, Polki (st. szer. spec. Klaudia Breś, Natalia Król i Katarzyna Klepacz) uplasowały się na piątej pozycji.

Bez medalu wrócili z Węgier nasi seniorzy. Najbliżej podium był st. szer. Maciej Kowalewicz. Strzelec CWZS-u zajął czwarte miejsce w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i tym samym uzyskał kwalifikację olimpijską na paryskie igrzyska. Dzięki niej reprezentacja Polski może wystawić do rywalizacji w Paryżu dwie pary mieszane w karabinie pneumatycznym.

SZUS

autor zdjęć: CWZS, Polski Związek Strzelectwa Sportowego

dodaj komentarz

komentarze


Rajd ku czci saperów
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W obronie wschodniej flanki NATO
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Więcej hełmów dla żołnierzy
Krwawa noc pośród puszczy
Serwis K9 w Polsce
Na straży nieba
NATO on Northern Track
Polki pobiegły po srebro!
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Pytania o europejską tarczę
„Ta ziemia do Polski należy…”
Wojskowe Oscary przyznane!
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Pierwsi na oceanie
Bohater odtrącony
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Wioślarze i triatlonistka na podium
Po przeprawie ruszyli do walki
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Abramsy w pętli
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Mobilne dowodzenie
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Polska wiktoria na Monte Cassino
Orzeł dla bohaterów
Śladami ojca
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Gry wojenne w szkoleniu
Układ nerwowy Mieczników
Flota Bayraktarów w komplecie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
„Pierwsza Drużyna” na start
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Wojna w świętym mieście, epilog
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
I zdobyliśmy!
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Ameryka daje wsparcie
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Zmiany w dodatkach stażowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Armia Andersa w operacji „Honker”
Pływacy i maratończycy na medal
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO