moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Osiem krążków reprezentantów CWZS-u, w tym pięć złotych

Udany weekend mieli żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego specjalizujący się w sportach wodnych. W słoweńskiej miejscowości Bled tytuł mistrza Europy w wioślarstwie wywalczył szer. Fabian Barański. Z kolei na torze regatowym w Poznaniu wojskowi zdobyli w zawodach o Puchar Świata w kajakarstwie siedem medali: cztery złote, dwa srebrne i brązowy.

Szer. Fabian Barański triumfował wraz z kolegami w finale wyścigu czwórek podwójnych mężczyzn. Wraz z reprezentantem CWZS-u po złoto popłynęli: Dominik Czaja, Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski. Polacy zwyciężyli z czasem 5 min 40,24 s. Na finiszu o 1,43 s wyprzedzili Holendrów i o 1,77 s Włochów, którzy bronili tytułu mistrzowskiego. Przed rokiem Biało-Czerwoni w finale mistrzostw Europy przegrali tylko z Włochami, ale za to byli bezkonkurencyjni na mistrzostwach świata.

Europejski czempionat w Bled reprezentacja Polski zakończyła z jednym medalem. Najbliżej podium była dwójka kobiet. Martyna Radosz i Katarzyna Wełna finiszowały na czwartej pozycji, do trzecich Francuzek straciły 1,1 s. Parawioślarze Jolanta Majka i Michał Gadowski zajęli też czwarte miejsce w wyścigu osad mieszanych. Z kolei Łukasz Posyłajka, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda i Emilian Jackowiak zajęli piąte miejsce w finale A czwórek mężczyzn. Męska ósemka uplasowała się zaś na szóstej pozycji.

REKLAMA

Z kolei na torze regatowym Malta w Poznaniu kajakarze po raz drugi w tym sezonie rywalizowali w zawodach o Puchar Świata. Reprezentanci Polski nie okazali się zbyt gościnni dla rywali i z dorobkiem 12 medali, w tym sześciu złotych, triumfowali w klasyfikacji medalowej imprezy. W zdobyciu siedmiu krążków udział mieli kajakarze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Żołnierze wywalczyli cztery złota, dwa srebra i brąz. W zawodach w stolicy Wielkopolski mierzyło się blisko 400 zawodników z 44 państw.

Szer. Helena Wiśniewska (z prawej), reprezentantka CWZS-u, wraz z Martyną Klatt była bezkonkurencyjna w finałach dwójek na 200 i 500 m.

Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła szer. Helena Wiśniewska. Reprezentantka CWZS-u wraz z Martyną Klatt była bezkonkurencyjna w finałach dwójek na 200 i 500 m. W obu tych wyścigach w finałach rywalizowały po dwie polskie osady. Na krótszym dystansie oprócz Wiśniewskiej i Klatt ścigały się również szer. Katarzyna Kołodziejczyk i Justyna Iskrzycka. Druga polska osada w konkurencji K-2 200 m uplasowała się na czwartej pozycji. Z kolei w finale K-2 500 m duet Wiśniewska–Klatt rywalizował z utytułowaną dwójką w składzie szer. Karolina Naja i szer. Anna Puławska. W finale olimpijskiej konkurencji pierwsze dwa miejsca wywalczyły polskie osady. Triumfowały Wiśniewska i Klatt, a drugie na mecie Naja i Puławska przegrały z młodszymi koleżankami o 0,2 s. Trzecią lokatę, ze stratą 0,92 s do zwycięskiej osady, zajęły Dunki: Frederikke Hauge Matthiesen i Emma Aastrand Jørgensen.

Szer. Karolina Naja i szer. Anna Puławska stanęły w Poznaniu również na najwyższym stopniu podium. Wraz ze st. szer. Dominiką Putto i Adrianną Kąkol triumfowały bowiem w finale wyścigu czwórek na 500 m. Polska osada po pasjonującym finiszu wyprzedziła na mecie o 0,43 s reprezentantki Chin, które przed dwoma tygodniami były bezkonkurencyjne w pierwszych zawodach o Puchar Świata w węgierskim Szegedzie. Brązowy medal zdobyły Niemki – z Polkami przegrały o 0,64 s.

Złoto z Jeziora Maltańskiego wyłowiła także szer. Katarzyna Kołodziejczyk. Kajakarka CWZS-u była najszybsza w finale konkurencji K-1 200 m. Kołodziejczyk triumfowała z czasem 41,43 s i wyprzedziła o 0,26 s Dunkę Frederikke Hauge Matthiesen oraz o 0,42 s Chorwatkę Anamarię Govorčinović. Srebrny medal wśród żołnierzy natomiast zdobył jeszcze w Poznaniu w konkurencji C-1 1000 m szer. Wiktor Głazunow. Kanadyjkarz CWZS-u przegrał tylko o 0,16 s z Czechem Martinem Fuksą. Z kolei jedyny brązowy krążek z wojskowych wywalczył szer. Norman Zezula, który wraz z Aleksandrem Kitewskim był trzeci w finale kanadyjkowych dwójek na 500 m. Polacy o 1,02 s przegrali z Włochami, a 0,64 s stracili do Ukraińców.

SZUS

autor zdjęć: Beata Kubica/ Wielkopolski Związek Kajakowy

dodaj komentarz

komentarze


WOT świętuje sześciolecie
 
Cyberżołnierze na szczycie NATO
Tak rodziła się konspiracja
Nie płynie z nurtem
16 Dywizja świętuje
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
Kajakarze CWZS-u na podium mistrzostw świata
Wyższe diety za służbę na granicy
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Polsko-czeska współpraca myśliwców
Przyszłość pod znakiem dronów
Najwyższy stopień saperskiego wtajemniczenia
Plan misji „Air Defender”
Uwaga, samoloty na drodze! Ćwiczenia „Route 604”
Szwedzi na „Czernickim”
Dwa medale w Budapeszcie
Wojsko pomoże Słoweńcom
Stop szkalowaniu polskiego munduru
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Wojskowe kontrakty w USA
Z pułku w brygadę
Drużyna Buzdygana rośnie w siłę
Raki dla podhalańczyków
RBN o rezultatach szczytu NATO
„Specjalny” Buzdygan na aukcji charytatywnej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
The Power of Buzdygany Awards
Długi marsz na wschód
„Northern Coasts” – bałtycki sprawdzian
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
Konsekwentnie dąży do celu
Spełnia marzenia
Muzeum Historii Polski otworzyło swe podwoje
Śladem profesjonalistów
Wirtualna walka na morzu
„Polska Zbrojna” nagrodziła najlepszych z najlepszych
Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
Wychodzi poza schematy
Brązowa czwórka podwójna
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
Bezpieczeństwo dźwignią rozwoju
Armatohaubice K9 strzelały w Nowej Dębie
Armia rosyjska wychodzi z Polski
Polska rozdarta przez okupantów
Przysięga w Kolnie
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują
Lecimy F-35
Odliczanie do przysięgi
Abramsy jadą na ukraiński front
Nie uznaje półśrodków
Stawia na dobrą komunikację
Start w nowy etap żołnierskiego życia
Polsko-koreańskie rozmowy
Szef MON-u o planach obrony kraju
O innowacyjnych technologiach dla wojska
Przesłanie bohaterów Armii Krajowej
Trening na awaryjnym lotnisku
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów
Moc Buzdygana

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO