moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rezerwujcie czas! Już niedługo wojskowa gala MMA

Kto zostanie mistrzem Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie? O tym przekonamy się 31 marca. Wówczas odbędzie się gala MMA „Walkę mamy we krwi”, podczas której wystąpią najlepsi zawodnicy w mundurach. – Emocji na pewno nie zabraknie – zapewnia organizator wydarzenia i zachęca do kibicowania żołnierzom, zarówno na hali sportowej, jak i przed telewizorami.

Już po raz trzeci żołnierze zapraszają na wielką galę MMA „Walkę mamy we krwi”. Podczas wydarzenia, będącego także finałem Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie, w oktagonie stawią się najlepsi zawodnicy w mundurach. Wcześniej każdy z nich przeszedł przez gęste sito eliminacji i pokonał wielu przeciwników. – Musiałem się naprawdę napracować, aby dotrzeć do tego etapu. Ale nie zwalniam tempa i nadal ciężko trenuję. Zrobię wszystko, aby zostać mistrzem Wojska Polskiego – mówi szer. Damian Ostęp z 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Po raz trzeci tytułu mistrzowskiego będzie bronił szer. Błażej Majdan z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. – Z roku na rok poziom tego wydarzenia jest coraz wyższy. Aby walczyć w finale, musiałem stoczyć trzy bardzo ciężkie pojedynki. To niesamowite, że można przyjechać na zawody wojskowe, a tak naprawdę mierzyć się z czołówką MMA w Polsce – powiedział w rozmowie z „Polską Zbrojną”.

REKLAMA

Podczas gali kibice będą mogli zobaczyć kilkanaście walk o tytuły mistrzowskie, ale to nie wszystko. Organizator wydarzenia, czyli Ministerstwo Obrony Narodowej, włączył do programu gali także tzw. superfighty, czyli pojedynki, podczas których zawodnicy nie będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Wówczas zmierzą się m.in. st. szer. Paweł Oleszczuk z 18 Batalionu Powietrznodesantowego i reprezentujący US Army Johan Mackie. Jedna z walk odbędzie się w formule bokserskiej. St. szer. Damian Durkacz, olimpijczyk z Tokio, skrzyżuje rękawice ze st. szer. Sylwestrem Millerem z 1 Brygady Pancernej i zawodnikiem MMA.

Zmagania wojskowych odbędą się 31 marca w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Wydarzenie ma być transmitowane przez TVP Sport. Start o godzinie o 20.00. Z kolei od 19.00 za pośrednictwem aplikacji będzie można obejrzeć pojedynki odbywające się w ramach karty wstępnej. Po raz pierwszy kibice dostaną szansę obejrzenia rywalizacji sportowców w mundurach także na żywo. Po bezpłatne wejściówki należy się zgłosić do CKiS lub Urzędu Miasta Pruszkowa.

Dlaczego resort obrony zdecydował się na organizację takiego wydarzenia? – Dzięki gali „Walkę mamy we krwi” możemy pokazać, że żołnierze są silni, zdecydowani i gotowi do walki. Jest to też doskonała okazja do tego, aby udowodnić, że w wojsku można rozwijać swoje pasje i odnosić sukcesy w wielu dziedzinach – mówi mjr Michał Tomczyk z Centrum Operacyjnego MON, który odpowiada za organizację tej sportowej imprezy. – Jestem przekonany, że gala sportów walki zgromadzi liczną widownię zarówno na terenie obiektu, jak i przed telewizorami. Zachęcam do spędzenia tego piątkowego wieczoru z nami. Gwarantuję, że emocji nie zabraknie – zapewnia oficer.

Gali MMA będzie towarzyszył piknik wojskowy, zorganizowany na terenach przylegających do hali CKiS. Od godziny 13.00 będzie można zobaczyć nie tylko sprzęt, którym żołnierze posługują się podczas służby, czy skosztować wojskowej grochówki, lecz także potrenować sporty walki pod okiem podchorążych z Akademii Wojsk Lądowych. Z kolei dzień wcześniej, o godz. 17.30, nastąpi uroczystość ważenia zawodników. Tuż po niej eksperci z Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej wezmą udział w debacie dotyczącej sportu w Wojsku Polskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Magdalena Miernicka

dodaj komentarz

komentarze


Topaz dla Bułgarii
 
Holendrzy kończą dyżur w Polsce
Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bez szklanego sufitu
Gdyńska stocznia zyskała nowe kompetencje
Nowy wymiar wojska
Osiem krążków reprezentantów CWZS-u, w tym pięć złotych
Gotowi na dyżur w SON
Szefowie sojuszniczych armii o bezpieczeństwie
Obrady Grupy Północnej w Polsce
Mistrzostwa WOT-u w crossficie
Jelcz szuka działki pod rozbudowę
83 lata temu alianci wkroczyli do Narwiku
Najsprawniejsi wieloboiści
Razem gotowi na wszystko
Błaszczak do młodych Polaków: wstępujcie do wojska
Śladem profesjonalistów
Koszykarskie święto w Atlas Arenie
Piekielny ogień dla polskiej armii
Błaszczak: chcemy kupić rozpoznawcze aerostaty dla WP
„Griffin Shock ’23”. Pierwsze takie ćwiczenia w historii NATO
Włosi na straży polskiego nieba
Uczniowska rywalizacja na drawskim poligonie
Musimy stawiać czoła zagrożeniom
B9 stawia na solidarność
Wojsko poza schematem
Breakthrough for the Polish Armed Forces
Pierwsze w tym roku środki na zapomogi
Finlandia w NATO
Anakonda na Bałtyku
Wiedzieliśmy, że coś się wydarzy
„Nasze granice w Monte Cassino”
Polacy nie ucierpieli w Kosowie
Litwini kupią zestawy Grom
Nieletni kandydaci z szansą na wojskowy indeks
Koniec XI zmiany PKW Orlik
Rusza budowa laboratorium Hardware-in-the-Loop
WOT i „Anakonda”
Nowy regulamin dla żołnierzy
Piąte zwycięstwo gwiazd Gortata z wojskiem
Słowa jak pociski
Pół wieku w zespole
Zagłosuj na najlepsze ubiegłoroczne wydarzenie historyczne
Czy pracownicy wojska założą mundury?
Więcej miejsc na studiach w LAW
Amunicja dla artylerzystów
Polska wśród światowych liderów
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki
Maszerowali, lecz nie ginęli
1 Dywizja: mobilność i siła ognia
Narada przed szczytem NATO
Żołnierze uczą kobiety samoobrony
Włoski niszczyciel rakietowy w Polsce
Do końca walczył z tyranią
Żegnali ich kamieniami w bukietach
Szef MON-u o rakiecie odnalezionej pod Bydgoszczą
Arktyczny Delfin na tropie okrętów podwodnych
Żołnierze pomagają zneutralizować złotą algę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO