moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Lekkoatleci w mundurach zdobyli 21 medali

11 złotych medali, osiem srebrnych i dwa brązowe zdobyli żołnierze na 66. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Po dwa tytuły mistrzowskie wywalczyli szer. Michał Rozmys i mat Angelika Cichocka. Najwięcej medali – trzy – reprezentanci Wojska Polskiego zdobyli w biegu na 400 m kobiet, a szer. Justyna Święty-Ersetic, aby wygrać musiała pobić rekord Polski.

Już po raz 66. lekkoatleci rywalizowali pod dachem o medale mistrzostw kraju. W Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu sportowcy nie tylko dawali z siebie wszystko, aby stanąć na podium, ale starali się również o przepustki na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie. W pojedynkach o medale bardzo widoczni byli żołnierze, którzy podobnie jak przed rokiem wywalczyli 21 krążków. Tym razem zdobyli o jedno złoto i cztery srebra więcej.

W Toruniu można było zobaczyć 16 reprezentantów Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Troje z nich wywalczyło po dwa medale: szer. Michał Rozmys, mat Angelika Cichocka i kpr. Marika Popowicz-Drapała. Rozmys nie dał żadnych szans rywalom w biegach na 1500 i 3000 m. Na tym krótszym dystansie drugiego na mecie Andrzeja Kowalczyka wyprzedził o ponad 2 s. W biegu na 3000 m znów ten sam duet był najlepszy, a Rozmys wygrał o 4,21 s. Z kolei mat Angelika Cichocka tytuły mistrzowskie wywalczyła w biegach na 800 i 1500 m. Wreszcie kpr. Marika Popowicz-Drapała zdobyła srebro w biegu na 200 m oraz brąz w biegu na 60 m, w którym halowy rekord Polski – z wynikiem 6,99 s – pobiła Ewa Swoboda.


Szer. Kajetan Duszyński.

Poza Michałem Rozmysem i Angeliką Cichocką z żołnierzy na najwyższym stopniu podium stanęli: kpr. Adrian Świderski (zdobył złoto w trójskoku), szer. Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 m), szer. Kajetan Duszyński (bieg na 400 m), szer. Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), mar. Paulina Guba (pchnięcie kulą), szer. rez. Norbert Kobielski (skok wzwyż) i szer. rez. Adrianna Sułek (pięciobój). – Bardzo się cieszę, że ten sezon znakomicie rozpoczął Konrad Bukowiecki. Złoto zapewnił już sobie w pierwszej kolejce, pchając kulę na odległość 21,53 m. Oczywiście jestem też pod wrażeniem występu naszych zawodniczek w biegu na 400 m. Potwierdziły, że są w znakomitej formie i można z optymizmem oczekiwać ich startu na mistrzostwach świata w Belgradzie – przyznaje st. kpr. Kamil Masztak, trener-koordynator lekkoatletycznej reprezentacji Wojska Polskiego.

Finał biegu na 400 m kobiet był niewątpliwie ozdobą drugiego dnia mistrzostw w Toruniu. Przez długi czas na prowadzeniu utrzymywała się st. szer. Anna Kiełbasińska, a tuż za nią biegły szer. Justyna Święty-Ersetic i szer. Natalia Kaczmarek. Święty-Ersetic cały czas atakowała po zewnętrznym torze. I choć przez to pokonała dłuższy dystans od rywalek, na finiszu była najszybsza. Wygrała, ustanawiając wynikiem 51,04 s halowy rekord Polski. Srebro wywalczyła Kiełbasińska (z czasem 51,20 s), a brąz Kaczmarek (51,24).


Szer. Justyna Święty-Ersetic i szer. Natalia Kaczmarek.

Oprócz st. szer. Anny Kiełbasińskiej i kpr. Mariki Popowicz-Drapały tytuły wicemistrzów Polski wywalczyli żołnierze: kpr. Paweł Wojciechowski (w skoku o tyczce), mar. Patryk Dobek (bieg na 800 m), szer. Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą), szer. rez. Tymoteusz Zimny (bieg na 400 m), szer. rez. Damian Czykier (bieg na 60 m przez płotki) i szer. rez. Przemysław Słowikowski (bieg na 60 m). Co ciekawe, dwaj ostatni byli bardzo blisko złota – uzyskali identyczne czasy (z dokładnością do setnej części sekundy), jak zdobywcy złotych medali. Czykier – z wynikiem 7,60 s – przegrał z Jakubem Szymańskim, a Słowikowski – z czasem 6,66 s – z Dominikiem Kopciem. O złotych medalach zadecydowały tysięczne sekundy. Szymański wygrał o 0,002 s, a Kopeć o 0,007 s.

SZUS

autor zdjęć: PAWEL SKRABA / AGENCJA SE / East News, st. kpr Kamil Masztak / CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Zachować właściwą kolejność działań
 
Sprawa katyńska à la española
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Zmiany w dodatkach stażowych
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Rekordziści z WAT
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wojna w świętym mieście, część druga
Wypadek na szkoleniu wojsk specjalnych
Charge of Dragon
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Ukraińscy żołnierze w ferworze nauki
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto stołecznego garnizonu
Kolejne FlyEye dla wojska
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Na straży wschodniej flanki NATO
SOR w Legionowie
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna na detale
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Szybki marsz, trudny odwrót
NATO na północnym szlaku
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Szpej na miarę potrzeb
Kadisz za bohaterów
25 lat w NATO – serwis specjalny
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Gunner, nie runner
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Front przy biurku
Wytropić zagrożenie
Ramię w ramię z aliantami
Wojna w świętym mieście, epilog
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Pod skrzydłami Kormoranów
Sandhurst: końcowe odliczanie
W Italii, za wolność waszą i naszą
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO