moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Strzelać… jak Lewandowski

Wojsko też ma swojego Lewandowskiego – cieszą się żołnierze, czekając na Euro 2012. Znany polski piłkarz może liczyć na następców w żołnierskich szeregach.

 

W Wojskowym Klubie Sportowym „Kawaleria” w Tomaszowie Mazowieckim gra bowiem Lewandowski, tyle że nie Robert a Łukasz. Spokrewniony z reprezentantem Polski nie jest, ale również potrafi strzelać piękne bramki.

Ostatnie dwie Łukasz Lewandowski zdobył w 22. kolejce rozgrywek w grupie I piotrkowskiej klasy A podczas meczu wyjazdowego WKS „Kawaleria” z Tęczą Janki. Spotkanie kończące sezon 2011/ 2012 było dramatyczne. – Do przerwy wygrywaliśmy 2:0. Ale w drugiej połowie nasi piłkarze opadli trochę z sił i inicjatywę na boisku przejęli gospodarze – opowiada prezes tomaszowskiego WKS sierżant Jakub Sołtysiak.

Wojskowi wybrali się do Janek wyjątkowo skromną ekipą. Trener Tomasz Olczyk miał do dyspozycji jedynie 12 zawodników. By wzmocnić drużynę sam wbiegł na boisko na 75 minut.

Jednak w meczu najbardziej wyróżniał się „Lewy”, czyli właśnie Łukasz Lewandowski, grający z siódemką na koszulce. To on strzelił dwie bramki przeciwnikom. – Zagrał super – chwali go prezes klubu. – Jest szybki i waleczny – dodają koledzy.

Ale rozgrywka zakończyła się remisem 2:2. – Wyrównującą bramkę strzelili nam kilka minut przed zakończeniem spotkania – opowiada dalej prezes Sołtysiak. – Końcówka była dość nerwowa, ale na szczęście udało nam się utrzymać jeden punkt.

Wojskowi zakończyli rundę wiosenną sześcioma meczami bez porażki, w tym czterema zwycięstwami. Tak dobrej serii nie mieli w historii istnienia klubu.

tabela

W ostatnim meczu sezonu 2011/2012 drużyna WKS Kawaleria grała w składzie: starszy sierżant Edward Adamczyk; Rafał Kierebiński, plutonowy Jarosław Owsianka, starszy szeregowy Adam Nowicki, Krystian Bożyk; starszy szeregowy Norbert Duła, Krzysztof Krawczyk, Tomasz Olczyk (od 75. min Paweł Kompa), Łukasz Lewandowski; Sebastian Nowak, Jakub Gaicki (od 88. min Łukasz Fangrat).

WYNIKI 22. kolejki (3 czerwca): Polonia Rokiciny – Leśnik Sitowa 2:2, Ceramika Opoczno – Sparta Ostrów 2:2, Relax Czerniewice – LKS Białaczów 3:2, Gerlach Drzewica – LKS Radzice 1:2, LKS Januszewice – KS Mniszków 4:2, Tęcza Janków – WKS Kawaleria 2:2.

                                                                           * * *

Najmłodszy WKS

Wojskowy Klub Sportowy „Kawaleria” Tomaszów Mazowiecki jest najmłodszym WKS-em w Polsce. Powstał 27 czerwca 2008 roku. Jednosekcyjny klub założyli starsi szeregowi z 1 szwadronu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej: Robert Grabowski i Krzysztof Malinowski. Byli wiceprezesami nowo powstałego stowarzyszenia, a pierwszym prezesem został chorąży Andrzej Klepacz. Pod koniec września 2008 roku klubowe stery przejął starszy plutonowy, obecnie sierżant, Jakub Sołtysiak. Podczas jego pobytu na misji w Afganistanie w 2010 roku, przez kilka miesięcy zmienił go na stanowisku prezesa chorąży Paweł Srogosz. Obecnie działalnością klubu kierują: sierżant Jakub Sołtysiak (prezes), sierżant Piotr Mostowski, starszy szeregowy Krzysztof Malinowski (wiceprezesi), plutonowy Jarosław Owsianka (sekretarz) i starszy kapral Wojciech Dzwonkowski (skarbnik).

W debiucie w rozgrywkach klasy B wojskowi w sezonie 2008/2009 zajęli szóste miejsce na 11 zespołów (10 meczów wygrali, trzy zremisowali i siedem przegrali). Na dwulecie klubu drużyna postarała się o awans do klasy A. Jedenastka WKS zdobyła 57 punktów (18 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki) i była najbardziej bramkostrzelną w klasie B. Wojskowi strzelili 83 gole, a rekordową wygraną 14:0 zanotowali w spotkaniu na własnym terenie z Syrenką Zakościele.

W debiutanckim sezonie w klasie A „Kawaleria” zajęła dziewiąte miejsce (na 12 drużyn). W rundzie jesiennej wojskowi zdobyli zaledwie siedem oczek. Przed spadkiem uchroniła ich bardzo dobra druga część sezonu, w której wywalczyli 18 punktów. Tyle samo zdobyli jesienią 2011 roku i zajmowali siódme miejsce w tabeli. Wiosną wojskowi poprawili swój dorobek o 17 oczek i zakończyli sezon 2011/2012 na czwartej pozycji.

Fot. Jacek Szustakowski

Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
 
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Na straży wschodniej flanki NATO
NATO na północnym szlaku
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Ukraińscy żołnierze w ferworze nauki
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Rekordziści z WAT
Wojna w świętym mieście, epilog
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
SOR w Legionowie
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Sandhurst: końcowe odliczanie
Wypadek na szkoleniu wojsk specjalnych
Pod skrzydłami Kormoranów
Zmiany w dodatkach stażowych
Front przy biurku
Kadisz za bohaterów
Szybki marsz, trudny odwrót
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zachować właściwą kolejność działań
Wojna na detale
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Gunner, nie runner
NATO on Northern Track
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Ramię w ramię z aliantami
W Italii, za wolność waszą i naszą
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
25 lat w NATO – serwis specjalny
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Kolejne FlyEye dla wojska
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Sprawa katyńska à la española
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wytropić zagrożenie
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Wojna w świętym mieście, część druga
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Charge of Dragon
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Święto stołecznego garnizonu
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Szpej na miarę potrzeb
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO