moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Z kortów Wawelu na Mistrzostwa WP

Na kortach Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” Kraków odbyły się I Mistrzostwa 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Tenisie Ziemnym. Turniej wyłonił pięcioosobową reprezentację na czempionat Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, na których rozdane zostaną przepustki na XVIII Mistrzostwa Wojska Polskiego w Tenisie Ziemnym.

Pierwszymi w historii medalistami Mistrzostw 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Tenisie Ziemnym zostali: szeregowy Grzegorz Jur z 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie (złoty medal w kategorii do lat 30), chorąży Mariusz Wójcik z Rejonowych Warsztatów Technicznych 3 RBLog w Żurawicy (złoty medal w kategorii 31-40 lat), sierżant Krzysztof Kurzawa z 31 WOG w Zgierzu (srebrny medal w kategorii 31-40 lat), kapitan Krzysztof Depa z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii 31-40 lat), Tomasz Bujak z WSzW w Kielcach (złoty medal w kategorii 41-50 lat), kapitan Paweł Wójcik z WSzW w Krakowie (srebrny medal w kategorii 41-50 lat), major rezerwy Krzysztof Sanetra z 35 WOG w Krakowie (brązowy medal w kategorii 41-50 lat), major Jerzy Winiarski z WSzW w Lublinie Kielcach (złoty medal w kategorii powyżej 50 lat), podpułkownik Stanisław Kapliński z WSzW w Krakowie (srebrny medal w kategorii powyżej 50 lat) podpułkownik Marian Wardęga z WSzW w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii powyżej 50 lat), Adrianna Gala-Kurzawa z 3 RBLog w Krakowie (złoty medal w kategorii kobiet), Iwona Włodarczak z 33 WOG w Nowej Dębie (srebrny medal w kategorii kobiet) i Agnieszka Kohut z WSzW w Rzeszowie (brązowy medal w kategorii kobiet).

W grze podwójnej tytuł mistrzowski wywalczyła para z krakowskiego WSzW: podpułkownik Stanisław Kapliński i kapitan Paweł Wójcik. Drugie miejsce zajął duet z rzeszowskiego WSzW (podpułkownik Marian Wardęga i podpułkownik Andrzej Nykiel), a trzecie debel wystawiony przez gospodarzy turnieju – 3 RBLog (Adrianna Gala-Kurzawa i chorąży Marcin Skwark). W klasyfikacji drużynowej triumfowali reprezentanci 33 WOG w Nowej Dębie. Drugie miejsca zajęli tenisiści z WSzW w Rzeszowie, a trzecie z WSzW w Krakowie. Zawodnicy, którzy wywalczyli miejsca na podium otrzymali medale a kierownicy trzech najlepszych reprezentacji okazałe puchary. Trofea wręczał wręczył komendant 3 RBLog pułkownik Krzysztof Krużycki.

Na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, które 14 maja rozpoczną się we Wrocławiu 3 Regionalną Bazę Logistyczną reprezentować będą: szeregowy Grzegorz Jur, chorąży Mariusz Wójcik, Tomasz Bujak, major Jerzy Winiarski i Adrianna Gala-Kurzawa.

Zdaniem byłego działacza sekcji tenisowej Wawelu, a od kilku lat trenera siatkówki w krakowskim WKS kapitana Pawła Wójcika na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych największe szanse na zajęcie wysokich miejsc mają chorąży Mariusz Wójcik i Tomasz Bujak. – Chorąży Wójcik w ostatnich latach praktycznie nie wraca bez medalu z mistrzostw Wojska Polskiego, a i w deblu w parze z Tomaszem Bujakiem powinni być silnym punktem naszej ekipy – prognozuje kapitan Wójcik.

Chorąży Mariusz Wójcik w tenisa ziemnego gra od 12 lat. Treningi na korcie rozpoczął w wojsku. Jego drugą pasją jest hokej na lodzie. W tym roku po raz drugi z rzędu wraz z kolegami z Klubu Hokejowego Oldboy’s Sanok wywalczył złote medale Mistrzostw Polski Oldbojów w Hokeju na Lodzie. – W zawodach cywilnych nie miałem większych osiągnięć na korcie. W wojsku od lat zdobywam medale w rozgrywkach na różnym szczeblu. Mam nadzieję, że na najbliższych mistrzostwach we Wrocławiu również stanę na podium i wywalczę miejsce w reprezentacji Inspektoratu Wsparcia na Mistrzostwa WP – mówi hokeista z tenisową rakietą. Przed rokiem w najważniejszej tenisowej imprezie roku w WP wywalczył srebrny medal w deblu oraz czwarte miejsce w turnieju indywidualnym.

 

Fot. Jacek Szustakowski

Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w dodatkach stażowych
 
W obronie wschodniej flanki NATO
„Pierwsza Drużyna” na start
Pytania o europejską tarczę
Mobilne dowodzenie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Premier odwiedził WZZ Podlasie
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
„Ta ziemia do Polski należy…”
Więcej hełmów dla żołnierzy
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Śladami ojca
Wioślarze i triatlonistka na podium
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Rajd ku czci saperów
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Krwawa noc pośród puszczy
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Serwis K9 w Polsce
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Orzeł dla bohaterów
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Polska wiktoria na Monte Cassino
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na straży nieba
Bohater odtrącony
Po przeprawie ruszyli do walki
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Układ nerwowy Mieczników
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
I zdobyliśmy!
Pływacy i maratończycy na medal
Pierwsi na oceanie
Gry wojenne w szkoleniu
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wojskowe Oscary przyznane!
Polki pobiegły po srebro!
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Wojna w świętym mieście, epilog
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Armia Andersa w operacji „Honker”
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Flota Bayraktarów w komplecie
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abramsy w pętli
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ameryka daje wsparcie
NATO on Northern Track
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO