moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

13 medali żołnierzy na ringu

Dziewięć złotych medali oraz po dwa srebrne i brązowe wywalczyli reprezentanci Wojska Polskiego na mistrzostwach Polski w boksie. Tytuły mistrzowskie zdobyli: szer. Sandra Drabik, szer. Agata Kaczmarska, szer. Sandra Kruk, szer. Jakub Słomiński, szer. rez. Daniel Adamiec, szer. rez. Damian Durkacz, szer. rez. Bartosz Gołębiewski i szer. rez. Jarosław Iwanow.

Szer. Agata Kaczmarska, mistrzyni Polski w boksie w kat. 75 kg

Już po raz 91. seniorzy walczyli o medale mistrzostw kraju w boksie. Natomiast seniorki rywalizowały o tytuły mistrzowskie po raz 20. Gospodarzem obu czempionatów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu. O medale walczyło na ringu 104 zawodników i 34 zawodniczki. Wśród nich było kilkanaścioro żołnierzy, z których większość reprezentowała Wojsko Polskie na zeszłorocznych VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.

– Mistrzostwa w Wałczu podsumowały miesiące przygotowań do najważniejszego dla większości zawodników startu w tym sezonie. Cieszę się, że żołnierze, zdobywając 13 medali, potwierdzili wysoką formę i gotowość do walki w przyszłorocznych wojskowych mistrzostwach świata, które zaplanowano na przełomie września i października w Moskwie – mówi mł. chor. Sławomir Ślusarczyk, trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w boksie.

Dla najlepszych w Polsce pięściarzy mistrzostwa kraju były również sprawdzianem przed kwalifikacjami europejskimi do igrzysk olimpijskich w Tokio, które z powodu pandemii COVID-19 zostały przerwane w marcu. Walka o paszporty olimpijskie ma być wznowiona po rocznej przerwie. – Z żołnierzy największe szanse na start na igrzyskach w Tokio ma szer. Sandra Drabik, która w Wałczu wywalczyła po raz piąty tytuł mistrzyni kraju. Szczególnie mogła się podobać jej walka w drugiej rundzie finałowego pojedynku z Natalią Rok. Sandra potwierdziła ponownie, że w Polsce nie ma sobie równych w swojej kategorii wagowej – przyznaje chorąży.

Szer. Sandra Drabik, reprezentująca kielecki klub Kick Boxing, wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w kategorii 51 kg, a w finale pokonała 5:0 szer. rez. Natalię Rok z Pomorzanina Toruń. Pozostałe medale w rywalizacji pań wywalczyły żołnierki: złote – szer. Sandra Kruk (niestowarzyszona) w kategorii 57 kg, szer. rez. Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) w kategorii 57 kg, szer. Agata Kaczmarska (Radomiak Radom) w kategorii 75 kg i srebrny – szer. rez. Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino) w kategorii 75 kg.

W rywalizacji mężczyzn z żołnierzy na najwyższym stopniu podium stanęli: szer. Jakub Słomiński (Wda Świecie) w kategorii 52 kg, szer. rez. Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) w kategorii 57 kg, szer. rez. Damian Durkacz (Concordia Knurów) w kategorii 63 kg, szer. rez. Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce) w kategorii 75 kg i szer. rez. Daniel Adamiec (Rushh Kielce) w kategorii 81 kg. Natomiast brązowe medale wywalczyli: szer. Mateusz Polski (KB Karlino) w kategorii 63 kg i szer. rez. Adam Kulik (Stara Szkoła Boksu Lublin) w kategorii +91 kg.

Co ciekawe, w pojedynkach kobiet doszło w Wałczu aż do trzech finałów, w których naprzeciwko siebie stanęły reprezentantki Wojska Polskiego. Wśród mężczyzn taka sytuacja się nie zdarzyła. Najbliżej do wewnątrzwojskowego finału było w kategorii 69 kg, w której spodziewano się pojedynku między Damianem Durkaczem i Mateuszem Polskim. Niestety, temu drugiemu drogę do walki o złoto zamknęła kontuzja. – Mateusz złamał rękę i musiał zakończyć rywalizację po zwycięskiej walce w ćwierćfinale. Szkoda, bo miał szansę powalczyć w finale – mówi chorąży Ślusarczyk. W finale kategorii 69 kg szer. rez. Damian Durkacz spotkał się natomiast z innym Mateuszem – Wojtasińskim z klubu Adrenalina Wrocław. Rezerwista pokonał rywala 5:0 i po raz trzeci z rzędu wywalczył tytuł mistrzowski.

SZUS

autor zdjęć: arch. prywatne Agaty Kaczmarskiej

dodaj komentarz

komentarze


„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
 
Serwis K9 w Polsce
Na straży nieba
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Pytania o europejską tarczę
NATO on Northern Track
„Ta ziemia do Polski należy…”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ameryka daje wsparcie
Polska wiktoria na Monte Cassino
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Układ nerwowy Mieczników
Wszystkie misje AWACS-a
Nowe zadania szefa SKW
Gry wojenne w szkoleniu
Mobilne dowodzenie
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Flota Bayraktarów w komplecie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, epilog
Bohater odtrącony
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Śladami ojca
Wioślarze i triatlonistka na podium
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
W obronie wschodniej flanki NATO
Krwawa noc pośród puszczy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej hełmów dla żołnierzy
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Po przeprawie ruszyli do walki
„Pierwsza Drużyna” na start
They Will Check The Training Results in Combat
Pływacy i maratończycy na medal
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Orzeł dla bohaterów
Broń Hitlera w rękach AK
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Grand Quadriga ‘24”
Zawsze gotowi do pomocy
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Abramsy w pętli
Polki pobiegły po srebro!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO