moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Gala Sportu Wojskowego, czyli czas na podsumowania

Dzisiejszy dzień, to święto sportu wojskowego. Święto żołnierzy, których wyniki sportowe rozsławiają Wojsko Polskie w kraju i na arenie międzynarodowej – podkreślił gen. broni Jarosław Mika otwierając Galę Sportu Wojskowego. Podczas niej wyróżniono sportowców, trenerów i działaczy. Nagrodzono również zwycięzców plebiscytu sportowego naszej redakcji.

Sportowcom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w 2017 roku gratulowali m.in. Sebastian Chwałek, wiceminister obrony; Jan Widera, wiceminister sportu i turystyki oraz gen. broni Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. Uroczystość odbyła się w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

– Sport zawsze odgrywał ważną rolę w wojsku. Jako istotny element szkolenia jest naturalną częścią żołnierskiego dnia. Powinien nie tylko podnosić sprawność fizyczną żołnierzy, ale również dawać radość, służyć zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Wysportowany żołnierz, to gwarancja bezpieczeństwa nas wszystkich i naszej ojczyzny – podkreślił w liście skierowanym do uczestników uroczystości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Szef resortu obrony pogratulował też wszystkim wyróżnionym na Gali osobom, dzięki którym w ubiegłym roku mogliśmy cieszyć się tytułami i zdobytymi medalami. – Tych osiągnięć i wzruszeń nie byłoby bez zaangażowania i determinacji osób odpowiedzialnych za sport wojskowy – zaznaczył minister.

– Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów sportowych, zarówno kadrze szkoleniowej, jak i dowódcom. Dziękuję za wytrwałość i ciężkie treningi tym, którzy zdobywali medale w imieniu Wojska Polskiego, ale też w imieniu naszego państwa – dodał wiceminister Sebastian Chwałek. Natomiast wiceminister sportu i turystyki podkreślił, że w 2017 roku byliśmy świadkami pięknych sukcesów, które przyniosły radość i dumę polskiej armii i wszystkim Polakom. – Dziękuję za waszą pracę, determinację i pasję. Wierzę, że 2018 rok będzie obfitował w kolejne sukcesy – mówił Jan Widera.

Gratulacje i życzenia dalszego powodzenia przekazał sportowcom także gen. bryg. biskup Józef Guzdek. – Serce mocniej bije, kiedy patrzę gdy właśnie żołnierz, a więc ktoś z mojej rodziny, zdobywa medal i rozsławia imię wojska i naszej ojczyzny. Państwo powinniście mieć świadomość, jak wielką rolę pełnicie jako ambasadorzy aktywności fizycznej – dodał biskup polowy Wojska Polskiego.

W imieniu wyróżnionych oraz wszystkich żołnierzy sportowców podziękowała wojsku polskiemu st. szer. Ewa Nelip. – Dziękuję dowódcom i przełożonym za ciągłe wsparcie w dążeniu do osiągania sportowych sukcesów. Dla wielu sportowców z mniej popularnych dyscyplin często wsparcie wojska jest jedyną możliwością na kontynuację kariery sportowej. Sama jestem tego najlepszym przykładem – podkreśliła zawodniczka z poznańskiego WZS. Po 2015 roku, zaraz po zdobyciu dwóch brązowych medali na igrzyskach wojskowych w Korei Południowej przeszła bowiem poważną operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego w prawym kolanie. – Moja kariera sportowa stanęła pod znakiem zapytania, ponieważ wiedziałam, że czeka mnie długa rehabilitacja. Wsparcie wojska pozwoliło mi dać sobie jeszcze jedną sportową szansę. Ciężka i systematyczna praca przyniosła oczekiwany efekt i półtora roku po operacji nogi zostałam wicemistrzynią świata – przypomniała. St. szer. Nelip przyznała też, że reprezentowanie Wojska Polskiego jest ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem.

Udany sportowy rok

Po sezonie olimpijskim najważniejszymi wydarzeniami sportowymi 2017 roku były mistrzostwa świata i Europy oraz wojskowe czempionaty rozgrywane pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM). Największy sukces odniosła st. szer. Ewa Nelip, która została wicemistrzynią świata w szermierce. Reprezentantka Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań w finale szpady przegrała 9:11 z Rosjanką Tatianą Gudkową. Swoim medalem przełamała złą passę polskich szermierzy na mistrzostwach świata – wywalczyła pierwszy od dziesięciu lat indywidualny medal. Nelip na czempionacie w Lipsku wywalczyła również brązowy medal w turnieju drużynowym. Za te osiągnięcia Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przyznało jej pierwszą lokatę w kategorii najlepszych żołnierzy sportowców Wojska Polskiego w sporcie wyczynowym.

Drugie miejsce w rankingu zajęła szer. Agata Ozdoba-Błach. Dżudoczka z wrocławskiego WZS na mistrzostwach świata rozgrywanych w Budapeszcie wywalczyła brązowy medal w kategorii do 63 kg. Z kolei na mistrzostwach Europy rozgrywanych w Warszawie szeregowa z WZS Wrocław zdobyła brązowy medal w turnieju drużynowym. Wraz z nią na podium stanęły m.in. mar. Karolina Pieńkowska i mar. Karolina Tałach (obie z WZS Gdynia).

Nasi żołnierze odnosili też sukcesy w innych dyscyplinach sportu. Z medalem wrócili pięcioboiści nowocześni z mistrzostw świata, które odbyły się w Kairze. – Szeregowi Jarosław Świderski, Sebastian Stasiak i Szymon Staśkiewicz wywalczyli tytuł wicemistrzów świata – przypomniał gen. broni Jarosław Mika.

Generał wymienił też inne sukcesy. – Sportowcy w mundurach z powodzeniem spisywali się też w mistrzostwach Starego Kontynentu. Halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 m został kpr. Marcin Lewandowski. Złote medale wywalczyli też kpr. Monika Michalik w zapasach, st. szer. Mateusz Polaczyk w kajakarstwie górskim, szer. Łukasz Krawczuk i st. mar. Kacper Kozłowski w biegu sztafetowym 4x400 m oraz kajakarka szer. Dominika Włodarczyk w kategorii U23 – podkreślił dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.

Natomiast na wojskowych mistrzostwach świata reprezentanci Wojska Polskiego wywalczyli 43 medale, w tym 10 złotych. Tytuły mistrzowskie w rywalizacji indywidualnej zdobyli: dwa – pływak szer. Tomasz Polewka; po jednym – zapaśniczki st. szer. Agnieszka Wieszczek-Kordus i szer. Katarzyna Krawczyk, pływak szer. Kacper Majchrzak, maratończycy kpr. Arkadiusz Gardzielewski i szer. Iwona Bernardelli. Ponadto złote medale zdobyły drużyny mężczyzn i kobiet w maratonie oraz kobiety w biegu sztafetowym w biegach na orientację.

– W 2017 roku pierwszy raz od wielu lat organizowaliśmy Wojskowe Mistrzostwa Świata. W Drzonkowie gościliśmy pięcioboistów nowoczesnych z 16 armii. Od strony organizacyjnej spisaliśmy się na bardzo wysoką ocenę – podkreślił gen. Mika. – Duży sukces odniosła reaktywowana po 22 latach reprezentacja Wojska Polskiego w piłce nożnej. Po raz pierwszy w historii nasi piłkarze uczestniczyli w Pucharze Świata. Na turnieju w Omanie zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu – dodał generał.

Warto też odnotować wielki sukces mł. chor. Rafała Zgierskiego. Żołnierz z 6 Batalionu Dowodzenia 6 Brygady Powietrznodesantowej wywalczył drugą lokatę w klasyfikacji generalnej Spadochronowego Pucharu Świata w skokach na celność lądowania. Spadochroniarz z Krakowa został pierwszym Polakiem, który zdobył medal w „generalce” PŚ. Jest też pierwszym, który wygrał pucharowe zawody: dwukrotnie triumfował w niemieckim Peiting (w 2014 i 2017 roku). Niestety, spadochroniarz z Krakowa po udanym zeszłorocznym sezonie postanowił zakończyć karierę sportową.

Plebiscyt portalu polska-zbrojna.pl

Już po raz szósty poznaliśmy laureatów „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego”, organizowanego przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl. Podczas Gali Sportu Wojskowego Maciej Podczaski, dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego, wręczył nagrody zwycięzcom w pięciu kategoriach: „Sportowiec roku”, „Trener roku”, „Mistrz sportu powszechnego”, „Nadzieja sportu wojskowego”, „Nagroda specjalna”. Po raz pierwszy w historii plebiscytu wszystkich laureatów wybrała Kapituła plebiscytu portalu polska-zbrojna.pl.

„Sportowcem roku” został kpr. Marcin Lewandowski, lekkoatleta z bydgoskiego WZS i CWZS Zawisza Bydgoszcz. W zeszłym roku wywalczył on na 34. Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie złoty medal w biegu na 1500 m. Lewandowski był też kapitanem reprezentacji Polski, która we francuskim Lille zajęła drugie miejsce w VII Drużynowych Mistrzostwach Europy. Lekkoatleta Zawiszy dołożył też swoją cegiełkę do srebrnego medalu Polaków – wygrał bieg na 1500 m. Niestety, tegoroczny halowy wicemistrz świata w biegu na 1500 m nie mógł sam odebrać przyznanej mu nagrody, gdyż przebywa na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych. W jego imieniu uczynił to ppłk Robert Pona, szef bydgoskiego WZS.

„Trenerem roku” wybrano natomiast Józefa Lisowskiego, który od 1992 roku prowadzi reprezentacyjną sztafetę 4x400 m mężczyzn. W zeszłym roku jego podopieczni wywalczyli złoty medal na 34. Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. W złotej sztafecie pobiegli m.in. dwaj żołnierze: szer. Łukasz Krawczuk z WZS Wrocław i st. mar. Kacper Kozłowski z WZS Gdynia. Szkoleniowiec na co dzień pracuje w Wojskowym Klubie Sportowy Śląsk Wrocław. Warto podkreślić, że Lisowski dwukrotnie był zwycięzcą plebiscytu sportowego organizowanego przez „Polskę Zbrojną”. W 2001 i 2002 roku otrzymał najwięcej głosów od czytelników w głosowaniu na najlepszego trenera WP.

Tytułem „Mistrza sportu powszechnego” został uhonorowany por. Marcin Kołoszuk, oficer z 4 Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska. Porucznik przyczynił się do triumfu reprezentacji 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej we współzawodnictwie w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim w 2017 roku. Zdobył sześć złotych medali na Mistrzostwach Wojska Polskiego. Po trzy na czempionacie w pokonywaniu toru przeszkód ośrodka sprawności fizycznej (indywidualnie, w biegu drużynowym i w klasyfikacji zespołowej) i na mistrzostwach w pięcioboju wojskowym (również indywidualnie, w biegu drużynowym i w klasyfikacji zespołowej). Oficer z 11 LDKPanc po raz drugi został laureatem naszego plebiscytu – w 2015 roku również otrzymał tytuł „Mistrza sportu powszechnego”. – Spodziewałem się, że wygra ktoś inny. Cieszę się, że kapituła doceniła moje zeszłoroczne osiągnięcia. O ile pokonywanie przeszkód na torze OSF jest moim „konikiem” od 10 lat, to dopiero od niedawna trenuję pięciobój wojskowy. Zwycięstwo w tej nowej dla mnie dyscyplinie było sporym zaskoczeniem – mówił porucznik. – W tegorocznych czempionatach Wojska Polskiego chciałbym obronić mistrzowskie tytuły oraz sprawdzić się w rywalizacji w biegu patrolowym. Dobrze strzelam, mam sukcesy na OSF-ie i nieźle biegam. Może to się przełoży na dobry wynik w biegu patrolowym – dodał mistrz sportu powszechnego z 2015 i 2017 roku.

Natomiast „Nadzieją sportu wojskowego” została szer. Dominika Włodarczyk, utalentowana kajakarka z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe. W zeszłym roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23 wywalczyła w bułgarskim Płowdiw dwa złote medale: w jedynkach na dystansie 200 m i w wyścigu czwórek na 500 m. Kajakarka z Bydgoszczy stanęła również na podium mistrzostw Starego Kontynentu w kategorii seniorów. Była druga w konkurencji K4 na 500 m i trzecia w rywalizacji dwójek na 200 m.

Kapituła plebiscytu portalu polska-zbrojna.pl wybrała również laureata „Nagrody specjalnej”, przyznawanej za całokształt oraz wkład w rozwój wojskowego sportu. Został nim ppłk Sebastian Krasoń z Dowództwa Generalnego RSZ. Oficer został uhonorowany za to, że w latach 2011–2016 sześć razy z rzędu poprowadził reprezentację Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych 1 do końcowego triumfu w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa w sporcie powszechnym w Siłach Zbrojnych RP. Trzon tej reprezentacji tworzyli żołnierze z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, w której laureat był szefem Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu. W 2016 roku podpułkownik koordynował reaktywowanie piłkarskiej reprezentacji Wojska Polskiego.

W tym roku Kapituła plebiscytu obradowała w składzie: gen. broni w st. spocz. Lech Konopka, prezes Wojskowej Federacji Sportu; płk rez. Janusz Pilch, wiceprezes WFS; ppłk Tomasz Bartkowiak i ppłk Sebastian Krasoń – oficerowie z Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych; ppłk Mirosław Bembnowicz, szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Maciej Podczaski, dyrektor i Jacek Szustakowski, dziennikarz sportowy portalu polska-zbrojna.pl. Skład kapituły uzupełnił, podobnie jak w poprzednich latach, laureat nagrody specjalnej z poprzedniej edycji plebiscytu – płk rez. Krzysztof Szopiński.

Na Gali swoje wyróżnienia przyznała również Wojskowa Federacja Sportu. Nagrodę – Herkulesa Roku – otrzymał ppłk rez. Dariusz Bednarek, wiceprezes urzędujący Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz. To wyróżnienie przyznawane jest za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej. Laureat od kilkunastu lat jest wiceprezesem CWZS Zawisza. Z kolei puchar przyznany przez prezydenta RP w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku stulecia odzyskania niepodległości odebrał trener Józef Lisowski. WFS doceniła wieloletnią pracę szkoleniowca z czterystumetrowcami i jego ostatni sukces na tegorocznych halowych mistrzostwach świata. Sztafeta 4x400 m, w której składzie biegło dwóch żołnierzy: szer. Łukasz Krawczuk i szer. Jakub Krzewina z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego, zdobyła złoty medal i ustanowiła nowy rekord świata.

Wyróżnienia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

wyróżnienie w kategorii najlepszych reprezentacji Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim:

I miejsce – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej
II miejsce – 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana
III miejsce – 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana


wyróżnienie w kategorii najlepszych uczelni wojskowych w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w sporcie powszechnym:

I miejsce – Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu
II miejsce – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
III miejsce – Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni


wyróżnienie w kategorii 10 najlepszych żołnierzy sportowców Wojska Polskiego w sporcie wyczynowym:

I miejsce – st. szer. Ewa Nelip (Wojskowy Zespół Sportowy Poznań)
II miejsce – szer. Agata Ozdoba-Błach (WZS Wrocław)
III miejsce – kpr. Marcin Lewandowski (WZS Bydgoszcz)
IV miejsce – szer. Aleksandra Hornik (WZS Poznań)
V miejsce – szer. Iwona Bernardelli (WZS Poznań)
VI miejsce – szer. Tomasz Polewka (WZS Wrocław)
VII miejsce – kpr. Monika Michalik (WZS Poznań)
VIII miejsce – szer. Szymon Staśkiewicz (WZS Zegrze)
IX miejsce – st. szer. Agnieszka Jerzyk (WZS Poznań)
X miejsce – st. szer. Katarzyna Kowalska (1 Kompania Regulacji Ruchu Szczecin)

wyróżnienie w kategorii 10 najlepszych żołnierzy sportowców Wojska Polskiego w sporcie powszechnym:
I miejsce – por. Marcin Kołoszuk (4 Pułk Przeciwlotniczy Czerwieńsk / 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
II miejsce – st. kpr. Rafał Wójcik (12 Brygada Zmechanizowana Szczecin / 12 Dywizja Zmechanizowana)
III miejsce – szer. Iwona Wicha (2 Pułk Saperów Kazuń / 16 Dywizja Zmechanizowana)
IV miejsce – st. kpr. Kamil Makoś (10 Brygada Kawalerii Pancernej Świętoszów / 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
V miejsce – st. szer. Natalia Szczęsnowicz (10 Brygada Kawalerii Pancernej Świętoszów / 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
VI miejsce – sierż. Piotr Wróblewski (7 Brygada Obrony Wybrzeża Słupsk / 12 Dywizja Zmechanizowana)
VII miejsce – st. szer. Adam Nowicki (12 Batalion Dowodzenia Szczecin / 12 Dywizja Zmechanizowana)
VIII miejsce – szer. Paulina Kaczyńska (12 Brygada Zmechanizowana Szczecin / 12 Dywizja Zmechanizowana)
IX miejsce – st. szer. Adrian Milczarek (10 Brygada Kawalerii Pancernej Świętoszów / 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
X miejsce – st. mar. Mateusz Wachowiak (6 Ośrodek Radioelektroniczny Gdynia / Marynarka Wojenna)

wyróżnienie w kategorii najlepsi sportowcy i trener koordynator Międzynarodowego Współzawodnictwa Sportowego Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Europie:
ppor. Iwona Januszyk (Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Zakopanem)
st. szer. Michał Olejnik (31 Baza Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu)
ppłk Tomasz Bartkowiak (Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych)

wyróżnienie w kategorii wzorowo zorganizowane i przeprowadzone zawody rangi Mistrzostw Wojska Polskiego

Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu
11 Batalion Dowodzenia w Żaganiu


wyróżnienie w kategorii wzorowa organizacja zawodów międzynarodowych:

– Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie i Wojskowy Zespół Sportowy w Zegrzu za organizację 45. Wojskowych Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym

wyróżnienie w kategorii najlepszych jednostek wojskowych, będących w obszarze odpowiedzialności Dowództwa Generalnego RSZ, w sporcie powszechnym:

I miejsce – 10 Brygada Kawalerii Pancernej Świętoszów
II miejsce – 7 Brygada Obrony Wybrzeża Słupsk
III miejsce – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań
IV miejsce – 17 Brygada Zmechanizowana Międzyrzecz
V miejsce – 2 Ośrodek Radioelektroniczny Przasnysz
VI miejsce – 1 Brygada Logistyczna Bydgoszcz
VII miejsce – 3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej Sochaczew
VIII miejsce – Komenda Portu Wojennego Gdynia


podziękowanie za uzyskanie najlepszych wyników w działalności szkoleniowej i metodycznej oraz zaangażowanie w rozwój sportu w resorcie obrony narodowej:

– st. kpr. Robert Andrzejuk (WZS Zegrze)
– st. chor. sztab. Krzysztof Banach (16 Dywizja Zmechanizowana Białobrzegi)
– chor. Robert Banach (WZS Poznań)
– ppłk Sławomir Kowalski (WZS Wrocław)
– ppor. Piotr Krajewski (WZS Poznań)
– płk Zbigniew Markowski (11 Dywizja Kawalerii Pancernej Żagań)
– st. chor. sztab. Tomasz Mucha (11 Dywizja Kawalerii Pancernej Żagań)
– st. chor. sztab. Zbigniew Murawski (12 Dywizja Zmechanizowana Szczecin)
– kpt. mar. Janusz Porzycz (WZS Gdynia)
– mjr Piotr Rachoń (6 Brygada Powietrznodesantowa Kraków)

podziękowanie dla kadry kultury fizycznej kończącej zawodową służbę wojskową:
– mjr Sylwester Ostrowski (WZS Wrocław)
– kpt. Zbigniew Stankiewicz (WZS Wrocław)
– mł. chor. rez. Arkadiusz Zawada (Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań)
– mł. chor. Rafał Zgierski (6 Brygada Powietrznodesantowa Kraków)
– st. chor. Sławomir Zwierzyński (WZS Zegrze)

podziękowanie dla najbardziej zasłużonych osób (spoza resortu obrony narodowej) w rozwój i promocję sportu wojskowego:
– Lesław Hołownia (burmistrz Skwierzyny)
– Bartłomiej Kucharyk (wójt gminy Przytoczna)
– Lilia Luboniewicz (sekretarz Zarządu Fundacji Wolność i Demokracja)
– Daniel Marchewka (burmistrz Żagania)
– Paweł Rańda (dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego)
– Jarosław Zielonka (przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu w Lesznie)

wyróżnienia Wojskowego Instytutu Wydawniczego w Warszawie dla laureatów „Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego” zorganizowanego przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl:
Sportowiec Roku – kpr. Marcin Lewandowski (WZS Bydgoszcz)
Trener Roku – Józef Lisowski (trener kadry narodowej sztafety 4x400 m mężczyzn)
Mistrz Sportu Powszechnego – por. Marcin Kołoszuk (4 Pułk Przeciwlotniczy Czerwieńsk)
Nadzieja Sportu Wojskowego – szer. Dominika Włodarczyk (WZS Bydgoszcz)
Nagroda Specjalna – ppłk Sebastian Krasoń (Dowództwo Generalne RSZ)

Wyróżnienia Wojskowej Federacji Sportu:
Herkules Roku – ppłk rez. Dariusz Bednarek (wiceprezes Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz)
puchar prezydenta RP w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku stulecia odzyskania niepodległości – Józef Lisowski (trener kadry narodowej sztafety 4x400 m mężczyzn).

SZUS

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze

~o_co_chodzi
1522901100
Jakaś dziwna ta klasyfikacja. Gardzielewski z dwoma złotymi medalami nie jest w pierwszej 10. Złoci medaliści dopiero na 5 i 6miejscu, a przed nimi osoby, które ani razu nie wystartowały w 2017 roku dla wojska, albo zdobyły po jednym brązowym medalu.
54-34-AB-AA

Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Po przeprawie ruszyli do walki
Więcej hełmów dla żołnierzy
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Polki pobiegły po srebro!
Krwawa noc pośród puszczy
Wojna w świętym mieście, epilog
Rajd ku czci saperów
W obronie wschodniej flanki NATO
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Test współpracy dla bezpieczeństwa
„Pierwsza Drużyna” na start
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Serwis K9 w Polsce
Bohater odtrącony
Wojskowe Oscary przyznane!
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Zmiany w dodatkach stażowych
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Układ nerwowy Mieczników
Pytania o europejską tarczę
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Pływacy i maratończycy na medal
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gry wojenne w szkoleniu
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
NATO on Northern Track
Polska wiktoria na Monte Cassino
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Armia Andersa w operacji „Honker”
Wioślarze i triatlonistka na podium
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Ameryka daje wsparcie
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Flota Bayraktarów w komplecie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
I zdobyliśmy!
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Pierwsi na oceanie
Abramsy w pętli
Śladami ojca
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Na straży nieba
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Orzeł dla bohaterów
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
„Ta ziemia do Polski należy…”
Mobilne dowodzenie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO