moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Gole Maziarza i Kosińskiego, logistycy mistrzami

Dwa gole strzelili reprezentanci Wojska Polskiego w ostatniej kolejce jesiennej rundy piłkarskich rozgrywek szóstego szczebla, czyli w klasie okręgowej. Ppor. Dominik Maziarz zdobył bramkę dla Zorzy Dobrzany, a st. szer. Damian Kosiński dla Stradomia Częstochowa. O wiele więcej goli żołnierze mieli okazję strzelić podczas rozgrywanych we Wrocławiu Mistrzostw Wojska Polskiego w Futsalu, w których tytuł mistrzowski wywalczyli logistycy.

Reprezentacja Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – mistrzowie Wojska Polskiego w futsalu na 2016 rok

Piłkarska jesień powoli dobiega końca. W niższych ligach i klasach już się zakończyły tegoroczne rozgrywki. W grupie drugiej III ligi, w której w czterech drużynach walczy o punkty ośmiu reprezentantów Wojska Polskiego, runda jesienna zakończy się 26 listopada. W ostatniej kolejce żadnemu z żołnierzy, którzy na czerwcowym turnieju w Niemczech wywalczyli przepustki na II Wojskowy Puchar Świata w Omanie, nie udało się wpisać na listę strzelców. Ta sztuka nie udała się również reprezentantom grającym na co dzień w czwartoligowych drużynach. Za to gole strzelali reprezentacyjni pomocnicy z „okręgówek”: ppor. Dominik Maziarz i st. szer. Damian Kosiński.

Zorza Dobrzany podporucznika Maziarza w 15. kolejce podejmowała na swoim boisku Stal Szczecin. Oficer w 43. minucie strzelił gola na 1:1. Potem na listę strzelców wpisywali się już tylko jego koledzy. Zorza wygrała 3:1 i kończy rozgrywki na dziewiątej pozycji w tabeli ligi okręgowej (grupa Szczecin). Natomiast st. szer. Damian Kosiński strzelił gola na 3:1 dla Stradomia Częstochowa w pojedynku z Wartą Mstów. Niestety, jego drużyna przegrała mecz 3:4 i straciła pozycję lidera klasy okręgowej (grupa Częstochowa I). Stradom spadł na czwarte miejsce i traci do lidera – Amatora Golce – dwa oczka.

Dużo więcej okazji do popisów strzeleckich mieli natomiast żołnierze, którzy w minionym tygodniu rywalizowali we Wrocławiu o medale Mistrzostw Wojska Polskiego w Futsalu. W czempionacie z udziałem 11 reprezentacji padło 140 goli: 107 w fazie eliminacyjnej, 9 w ćwierćfinałach, 6 w półfinałach, 16 w meczach o miejsca od trzeciego do ósmego oraz dwa w finale. W mistrzostwach każda reprezentacja mogła wystawić 10 zawodników, żołnierzy w wieku powyżej 35 lat. Turniej w fazie eliminacyjnej został rozegrany w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. W grupie A rywalizowało pięć drużyn, a w grupie B sześć. Pierwsze dwa zespoły z mistrzostw w 2015 roku zostały rozstawione: do grupy A – reprezentacja sił powietrznych, a do grupy B – reprezentacja 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Natomiast trzecia drużyna ubiegłorocznych mistrzostw – Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – i czwarta – 12 Dywizji Zmechanizowanej – została rozlosowana do grup A i B. Pozostałe ekipy rozlosowano dowolnie. Taki klucz rywalizacji w grupach gwarantował, że potencjalnie najlepsze drużyny nie zostały wykluczone z udziału w turnieju w eliminacjach.

W finale reprezentacja Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych pokonała 2:0 ekipę z „Czarnej Dywizji”. Logistycy pierwszego gola strzelili kilka sekund przed zmianą stron, kiedy to pancerniacy myślami byli już na przerwie. W drugiej części gry reprezentanci 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej ambitnie dążyli do uzyskania korzystnego wyniku. Niestety, nie udało im się pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. Logistycy zdobyli natomiast drugą bramkę i po meczu to oni odtańczyli zwycięstwo.

Kapitan zwycięskiej drużyny, st. chor. sztab. Witold Page z 12 Oddziału Gospodarczego w Toruniu, powiedział po meczu: – To nie było łatwe zwycięstwo. Z piłkarzami z drużyny przeciwnej znamy się od wielu lat. Wielokrotnie spotykaliśmy się na mistrzostwach wojska. W większości rywale byli górą. Koncentrowaliśmy się na tym, aby tym razem nie powtórzyła się historia sprzed roku, kiedy to w fazie grupowej byliśmy lepsi, a potem w półfinale pancerniakom udało się nas pokonać i to aż 5:0. Dlatego marzyliśmy o rewanżu. Przed meczem finałowym założyliśmy sobie, że nie możemy stracić bramki. W futsalu drużynie, która pierwsza traci bramkę z reguły dużo trudniej odrobić straty. Czekaliśmy cierpliwie na swoją szansę i doczekaliśmy się. Piłkarze w trakcie gry tracą koncentrację i zapominają o obronie. Tak było z rywalami tuż przed przerwą. Cieszymy się ze zwycięstwa. Tak sobie wyśniliśmy ten finał.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Serwis K9 w Polsce
 
Ameryka daje wsparcie
Podróż po AWACS-ie
„Grand Quadriga ‘24”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polki pobiegły po srebro!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Przysięga w Limanowej
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
„Pierwsza Drużyna” na start
Wojna w świętym mieście, epilog
Piedimonte – samobójcza misja
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Flota Bayraktarów w komplecie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
„Ryś” z laserem
Polska wiktoria na Monte Cassino
Pływacy i maratończycy na medal
WAM wraca po latach
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Broń Hitlera w rękach AK
Cień atomowej zagłady
Nowe zadania szefa SKW
Wszystkie misje AWACS-a
They Will Check The Training Results in Combat
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Nie szpital, a instytut
Mobilne dowodzenie
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Pokazali bojowego ducha
Ostatnia droga Pileckiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Układ nerwowy Mieczników
By Polska była bezpieczna
Po śladach polskich bohaterów
Zawsze gotowi do pomocy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
NATO on Northern Track
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO