moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kawaleria i Twardy bez punktu

Drużyna Kawalerii Tomaszów Mazowiecki przerwała świetną passę w rundzie wiosennej. Wojskowi przegrali 1:2 ze Startem Niechcice. Po trzech z rzędu zwycięstwach tomaszowianie ponieśli drugą porażkę na wiosnę. Dalej nie wiedzie się w rundzie rewanżowej drużynie Twardego Świętoszów. Świętoszowianie przegrali 1:4 z Piastem Wykroty – od pięciu spotkań z rzędu nie zeszli z boiska jako zwycięzcy.

Zespół Ludowego Klubu Sportowego Start Niechcice po 17. kolejkach zajmował przedostatnią pozycję w tabeli. Wojskowi byli o dwa miejsca wyżej. Drużyny dzieliły jednak tylko trzy punkty i zwycięstwo w Tomaszowie Mazowieckim pozwoliłoby Startowi awansować na 11. lokatę – tę zajmowaną przez zespół Wojskowego Klubu Sportowego. Ekipie z Niechcic udało się wykorzystać okazję do poprawienia miejsca w tabeli. Gola na wagę trzech punktów strzelili w 93. minucie. Zwycięską bramkę zdobył Rafał Kubicz. Pozostałe gole padły w pierwszej połowie. W 25. minucie prowadzenie objęła Kawaleria po celnym trafieniu głową Karola Skowrońskiego. W 45. minucie wyrównującą bramkę zdobył Michał Wiśniewski.

– Szkoda niewykorzystanych okazji. Mieliśmy ich więcej od rywali. Drużyna z Niechcic była jednak bardziej skuteczna – mówi st. sierż. Piotr Mostowski. – Niewykorzystane okazje się mszczą. Straciliśmy pierwszego gola do szatni. Po zmianie stron walczyliśmy o trzy punkty, a nie udało się wywalczyć nawet jednego. Zabrakło nam wiary w zwycięstwo – dodaje prezes.

Gospodarzem spotkania na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim wyjątkowo nie byli tomaszowianie. Zespół z Niechcic po ostatnim meczu na własnym boisku został ukarany przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim rozegraniem kolejnego meczu w roli gospodarza na stadionie oddalonym przynajmniej 20 km od Niechcic. Działacze Startu zdecydowali się zagrać w grodzie nad Pilicą i stąd piłkarze Wojskowego Klubu Sportowego w tej kolejce ponownie walczyli o punkty na własnym terenie. W 19. kolejce, 23 kwietnia, wojskowi grać będą w Wolborzu ze Szczerbcem, który z dorobkiem 28 punktów zajmuje szóstą lokatę w tabeli.

Druga wojskowa drużyna – świętoszowskiego Twardego – w piątym w tym roku meczu ligowym w jeleniogórskiej klasie okręgowej nie cieszyła się ze zwycięstwa. Wojskowi przegrali 1:4 z liderem – Piastem Wykroty. Gole dla gości strzelili: Adrian Paruch, Eryk Kliwak, Adam Turko i Paweł Urbaniak. Honorową bramkę dla świętoszowian zdobył w 72. min kpr. Dariusz Łojko. W składzie wojskowych zabrakło czterech zawodników z podstawowego składu z grającym trenerem st. szer. Sebastianem Tylutkim na czele.

Do przerwy Piast prowadził 1:0, po golu strzelonym w 43. minucie. – To był znów mecz niewykorzystanych szans. Zanim Piast strzelił nam pierwszego gola zmarnowaliśmy dwie stuprocentowe okazje. Pierwszą szer. Łukasz Rudyk, a drugą st. szer. Krystian Chruścicki. Po zmianie stron popełniliśmy dwa błędy w obronie i rywale w trzy minuty strzelili nam dwa kolejne gole – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Twardego. – Wynik nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku. Szkoda, bo zawodnicy dają z siebie wszystko na boisku. Mamy coś pecha. Brakuje nam skuteczności – dodaje oficer.

W 22. kolejce, 23 kwietnia, Twardy podejmować będzie na boisku w Świętoszowie Piasta Dziwiszów. Świętoszowianie z 33 punktami zajmują siódmą pozycję, a Piast z 25 – ósmą. – Może w tym meczu wreszcie się odblokujemy i przełamiemy fatalną passę – mówi prezes z nadzieją na odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym roku. Twardy po raz ostatni zdobył trzy punkty w 16. kolejce, w której to 21 listopada zeszłego roku pokonał 4:1 drużynę KS 1946 Chełmsko Śląskie. Natomiast po raz ostatni wojskowym przydarzyło się nie odnieść zwycięstwa przez pięć meczów z rzędu w czterech ostatnich kolejkach sezonu 2013/2014 i pierwszej sezonu 2014/2015. Tyle tylko, że wówczas Twardy przegrał tylko dwa mecze, a trzy zremisował. Tej wiosny wojskowi przegrali cztery mecze i jeden zremisowali.

SZUS

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
 
Przysięga w Limanowej
„Pierwsza Drużyna” na start
Cień atomowej zagłady
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Polki pobiegły po srebro!
WAM wraca po latach
„Grand Quadriga ‘24”
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Nie szpital, a instytut
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Serwis K9 w Polsce
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Ameryka daje wsparcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Polska wiktoria na Monte Cassino
Wszystkie misje AWACS-a
WAT-owskie eksperymenty na ISS
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Po śladach polskich bohaterów
NATO on Northern Track
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
„Ryś” z laserem
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Ostatnia droga Pileckiego
By Polska była bezpieczna
Nowe zadania szefa SKW
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Mobilne dowodzenie
Broń Hitlera w rękach AK
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Pływacy i maratończycy na medal
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Układ nerwowy Mieczników
Pokazali bojowego ducha
Wojna w świętym mieście, epilog
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Piedimonte – samobójcza misja
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Podróż po AWACS-ie
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Flota Bayraktarów w komplecie
Zawsze gotowi do pomocy
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
They Will Check The Training Results in Combat

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO