moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Gala Sportu Wojskowego 2015

Wasze sukcesy przypominają nam, jak ważną rzeczą w żołnierskiej służbie jest tężyzna fizyczna – powiedział gen. broni Mirosław Różański, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, podczas Gali Sportu Wojskowego. W trakcie imprezy podsumowano rywalizację sportową w armii w 2015 roku. Rozstrzygnięty został także plebiscyt portalu polska-zbrojna.pl.Najwyżsi dowódcy wojskowi z gen. Różańskim na czele nagrodzili dziś najlepszych trenerów i działaczy sportowych, ale przede wszystkim zawodników: w sporcie wyczynowym głównie medalistów VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej, a w powszechnym – czołowych uczestników spartakiad Wojska Polskiego. – Rywalizacja sportowa zarówno na poziomie wyczynowym, jak i powszechnym istotnie wpływa na kształtowanie się tych cech, które są najbardziej pożądane u żołnierza – mówił dzisiaj w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.


W imieniu wyróżnionych sportowców wystąpił dyskobol plut. Piotr Małachowski, który w zeszłym roku wywalczył tytuł mistrza świata, srebrny medal na VI Letniej Olimpiadzie Wojskowej oraz po raz trzeci zwyciężył w Diamentowej Lidze. – Chciałbym podziękować za otrzymane od wojska wsparcie. Dzięki tej pomocy możemy skupić się na treningach i przygotowaniach do zawodów. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w równie dobrych nastrojach i będziemy mogli cieszyć się z medali zdobytych na igrzyskach w Rio de Janeiro – podkreślił „Machałek”. – Jesteście przykładem tego, w jaki sposób można łączyć karierę sportową z zawodową i zaszczytną służbą Polsce – mówił Ryszard Krzeszowiak, szef Gabinetu Politycznego Ministra Sportu i Turystyki.

Laureaci plebiscytu

W czwartym internetowym głosowaniu czytelników naszego portalu tytuł Sportowca Roku zdobyła szer. Iwona Lewandowska. Lekkoatletka z poznańskiego Wojskowego Zespołu Sportowego to dwukrotna złota medalistka południowokoreańskich igrzysk. W Mungyeong była najszybsza na trasie biegu maratońskiego. Na najwyższym stopniu podium stanęła również wraz z koleżankami z reprezentacji: st. szer. Moniką Stefanowicz i szer. Olgą Kalendarovą-Ochal. W zeszłym roku sportsmenka ustanowiła w Londynie nowy rekord życiowy w maratonie (wynikiem 2 godz. 27 min 47 s) oraz wygrała po raz trzeci w swojej karierze warszawski Bieg Niepodległości. Lewandowska jest pierwszą kobietą triumfatorką naszego plebiscytu wśród sportowców wyczynowych.


Film: Jacek Szustakowski / polska-zbrojna.pl

Niestety, laureatka nie mogła osobiście odebrać wyróżnienia, gdyż od soboty przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii. W jej imieniu nagrodę – replikę pistoletu – od płk. Dariusza Kacperczyka, dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego, oraz Anny Putkiewicz, redaktor naczelnej portalu polska-zbrojna.pl, odebrał mł. chor. Robert Banach, trener-koordynator kadry wojskowych maratończyków i przełajowców.

W plebiscytowym „wyścigu” szer. Iwona Lewandowska wyprzedziła pływaka szer. Tomasza Polewkę i szablistkę kpr. Aleksandrę Sochę. Polewka na igrzyskach w Korei Południowej wywalczył dwa złote medale (na 50 i 100 m stylem grzbietowym) oraz brązowy (w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym). W 2015 roku zdobył też tytuł mistrza Europy na krótkim basenie na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Natomiast Socha w Mungyeong po raz drugi z rzędu została wojskową mistrzynią olimpijską.

W kategorii mistrz sportu powszechnego internauci wyróżnili ppor. Marcina Kołoszuka z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Głosujący docenili jego dwa złote medale zdobyte na mistrzostwach Wojska Polskiego. Podporucznik najszybciej pokonał indywidualnie i w rywalizacji zespołowej tor ośrodka sprawności fizycznej. Na dodatek z wynikiem 45,51 s ustanowił nowy nieoficjalny rekord Polski. Rekordzista służy w 4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Czerwieńsku. – Jestem mile zaskoczony i chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos. W tym roku postaram się obronić tytuł mistrza Wojska Polskiego i poprawić należący do mnie nieoficjalny rekord Polski – powiedział nasz laureat. W plebiscycie jego najgroźniejszymi konkurentami okazali się lekkoatleci. Drugie miejsce zajął szer. Adam Nowicki z 12 Dywizji Zmechanizowanej, a trzecie szer. Dominika Napieraj z 11 LDKPanc.

Trzy pozostałe nagrody przyznali już nie internauci, a członkowie kapituły plebiscytu. Nagrodą Specjalną za całokształt działalności wyróżniono st. chor. sztab. Zbigniewa Rosińskiego, byłego prezesa Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec. A wyróżnienie „Nadzieja sportu wojskowego” otrzymała biatlonowa wicemistrzyni świata juniorek w biegu indywidualnym szer. Kinga Mitoraj z Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko. – Nie spodziewałam się, że zostanę uhonorowana taką nagrodą, bo żołnierzem zawodowym jestem od niedawna – mówiła zawodniczka, która od nowego sezonu zimowego rozpocznie starty już jako seniorka.


Tytuł Trenera Roku otrzymał mjr Wiesław Czapiewski. Laureat szkoli lekkoatletów z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz. Jego podopiecznym jest m.in. tyczkarz st. szer. Paweł Wojciechowski. W zeszłym roku wywalczył on brązowe medale na mistrzostwach świata i wojskowych igrzyskach. – Żołnierzy szkoli wielu bardzo dobrych trenerów i konkurencja jest bardzo duża. Cieszę się, że po siedemnastu latach znowu wygrałem wojskowy plebiscyt – powiedział szkoleniowiec. Mjr Czapiewski jest bowiem laureatem plebiscytu organizowanego przed laty przez wojskowe redakcje – najpierw „Żołnierza Wolności”, a później „Polski Zbrojnej”. Portalowy „Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego” nawiązuje do tej tradycji nagradzania ludzi sportu wojskowego.

Nagrody Dowództwa Generalnego

W trakcie Gali Inspektorat Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wręczył wyróżnienia zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji w roku 2015. Puchar za triumf we współzawodnictwie w sporcie powszechnym po raz piąty z rzędu odebrała reprezentacja 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Drugie miejsce zajęła ekipa z 12 Dywizji Zmechanizowanej, a trzecie z Sił Powietrznych. W kategorii najlepszych uczelni wojskowych pierwszą lokatę wywalczyli sportowcy z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, drugą – z Wojskowej Akademii Technicznej, trzecią zaś – z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.


Za wyniki indywidualne w sporcie powszechnym najbardziej doceniono szer. Marzenę Michalik z 12 DZ, która została mistrzynią Wojska Polskiego w pięcioboju wojskowym i w walce w bliskim kontakcie. Drugie miejsce zajął kpr. Hubert Pokrop z 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego, mistrz WP w biegu patrolowym, a trzecie – ppor. Marcin Kołoszuk. Natomiast za osiągnięcia w sporcie wyczynowym organizatorzy Gali uhonorowali dziesięcioro zawodników nominowanych do wojskowego plebiscytu. Trzy czołowe lokaty, zgodnie z typowaniem internautów, zajęli: szer. Iwona Lewandowska, szer. Tomasz Polewka i kpr. Aleksandra Socha.

Wyróżnienie od Wojskowej Federacji Sportu

Jerzy Eliasz, dyrektor sportowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce, został z kolei wyróżniony nagrodą Herkulesa Roku. To wyróżnienie przyznawane jest przez Wojskową Federację Sportu za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej. Laureat przed laty uprawiał piłkę ręczną, a po zakończeniu kariery był między innymi trenerem męskiej reprezentacji w piłce ręcznej i dyrektorem Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

MC, SZUS

autor zdjęć: Jarosław Wiśniewski

dodaj komentarz

komentarze

~Kasjer
1459402320
~boss - emeryci mają uprawiać ogródek działkowy a nie zajmować miejsce młodym na sali gimnastycznej. Kup , poczytaj , zainwestuj w obornik ( najlepiej koński lub bydlęcy) będziesz miał zdrową marchewkę dla wnuków i pomidory o smaku pomidora... .
4D-A4-83-63
~boss
1459365900
WIELKA SCIEMA !!!! A EMERYTOM MON..U ZABRANO PRAWO DO KORZYSTANIA Z OBIEKTOW SPORTOWYCH TEGO RESORTU ,CZY TO KTOS TO CZYTA !!!!!!!1 _ CHCECIE Z NAS ZROBIC ,,KIEPSKICH ,, FERDYNANDOW ,, BIEDALEM ,ZAWODY ,PRZELAJE ,ITP A TERAZ NAS NIE SZANUJA !!!
F9-28-5D-9F

Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
 
Polska wiktoria na Monte Cassino
Śladami ojca
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Krwawa noc pośród puszczy
Wszystkie misje AWACS-a
Pływacy i maratończycy na medal
Broń Hitlera w rękach AK
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
NATO on Northern Track
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Gry wojenne w szkoleniu
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Na straży nieba
Bohater odtrącony
Serwis K9 w Polsce
Pytania o europejską tarczę
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Nowe zadania szefa SKW
Wioślarze i triatlonistka na podium
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Wojna w świętym mieście, epilog
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Zawsze gotowi do pomocy
Układ nerwowy Mieczników
They Will Check The Training Results in Combat
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
„Pierwsza Drużyna” na start
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
W obronie wschodniej flanki NATO
Polki pobiegły po srebro!
„Ta ziemia do Polski należy…”
Orzeł dla bohaterów
„Grand Quadriga ‘24”
Mobilne dowodzenie
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej hełmów dla żołnierzy
Ameryka daje wsparcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Flota Bayraktarów w komplecie
Abramsy w pętli
Po przeprawie ruszyli do walki
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO