moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Mecz Niemcy-Polska nie tylko na Euro

W czerwcu reprezentacje Polski, Niemiec, Litwy i Holandii rywalizować będą o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej. Drużyna polskiej armii przyjmuje jeszcze kandydatów do gry i finalizuje plan zgrupowań. Gotowość bronienia biało-czerwonych barw zgłosiło już około 150 żołnierzy. Z nich selekcjonerzy wybiorą około 30-40 piłkarzy.


W prestiżowym II Wojskowym Pucharze Świata w Piłce Nożnej, który odbędzie się w 2017 roku w Omanie, Europę będą reprezentować trzy drużyny. Bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych. O trzecią przepustkę powalczą drużyny, które w eliminacjach zajmą drugie pozycje.

Turniej kwalifikacyjny w Niemczech odbędzie się 21-27 czerwca br. Wcześniej, od 2 do 8 maja, rywalizować będą w Irlandii drużyny z grupy A. Oprócz gospodarzy o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej w Omanie walczyć będą reprezentacje Grecji, Francji i Azerbejdżanu. Pojedynek barażowy pomiędzy drużynami, które w grupach eliminacyjnych zajmą drugie miejsca ma zostać rozegrany do końca października br. Turniej w Omanie odbędzie się w styczniu 2017 roku w stolicy tego kraju – mieście Maskat.

Z losowania grup eliminacyjnych zadowolony jest mjr Sebastian Krasoń, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. To właśnie jemu przełożeni z Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych powierzyli misję koordynowania przygotowań piłkarskiej reprezentacji Wojska Polskiego do turnieju kwalifikacyjnego w Niemczech. – Dobrze, że nie trafiliśmy na Francuzów, którzy jako jedyni reprezentowali Europę na ostatnich wojskowych igrzyskach w Korei Południowej. Trójkolorowi wypadli też najlepiej z europejskich drużyn na I Pucharze Świata w Baku, gdzie zremisowali dwa spotkania – mówi major. – Dwie pozostałe drużyny z Europy – Holandia i Niemcy – w stolicy Azerbejdżanu przegrały wszystkie mecze. To niewielkie pocieszenie dla nas, bo prawdę mówiąc nie wiemy, jak mocne są te zespoły. Nie wiadomo też, jak groźni są Litwini. Ale przecież rywale także nie wiedzą, na co stać Polaków – dodaje oficer.


Reprezentacja Wojska Polskiego, do której tworzenia włączył się portal polska-zbrojna.pl, przyjmuje jeszcze kandydatów do gry i finalizuje plan zgrupowań. Gotowość bronienia biało-czerwonych barw zgłosiło już około 150 żołnierzy. – Zamierzamy sprawdzić umiejętności wszystkich kandydatów i wyselekcjonować z nich 30-40 piłkarzy. Z tej grupy utworzymy drużynę reprezentacyjną – twierdzi st. chor. Tomasz Mucha, jeden z trenerów reprezentacji. – W najbliższych dniach zapadną decyzje, gdzie i kiedy przeprowadzone zostaną pierwsze krótkie zgrupowania – dodaje szkoleniowiec, który z zadowoleniem przyjął datę turnieju kwalifikacyjnego. – Po 20 czerwca kandydaci do gry w naszej reprezentacji będą tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych. To powinno nam sprzyjać – przyznaje trener.

Na turnieju kwalifikacyjnym do II Wojskowego Pucharu Świata dojdzie do drugiego w tym roku meczu Niemcy-Polska. Pierwszy rozegrany zostanie oczywiście podczas XV Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, do których otwarcia pozostało już mniej niż sto dni. Euro rozpocznie się na Stadionie Narodowym Francji w Saint-Denis, na przedmieściach Paryża, 10 czerwca. Reprezentacja Polski inauguracyjny mecz w turnieju rozegra dwa dni później w Nicei z Irlandią Północną. Kolejnym rywalem podopiecznych Adama Nawałki będą właśnie Niemcy. Mecz Niemcy-Polska rozegrany zostanie 16 czerwca na Stade de France w Paryżu. Na zakończenie fazy grupowej biało-czerwoni zagrają 21 czerwca w Marsylii z Ukrainą.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Czego można się nauczyć od żołnierzy?
 
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Mobilne dowodzenie
Pływacy i maratończycy na medal
Ameryka daje wsparcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Serwis K9 w Polsce
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Zmiany w dodatkach stażowych
Armia Andersa w operacji „Honker”
NATO on Northern Track
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Broń Hitlera w rękach AK
They Will Check The Training Results in Combat
W obronie wschodniej flanki NATO
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Więcej hełmów dla żołnierzy
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Pierwsi na oceanie
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Krwawa noc pośród puszczy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Po przeprawie ruszyli do walki
Bohater odtrącony
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Orzeł dla bohaterów
Polska wiktoria na Monte Cassino
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Gry wojenne w szkoleniu
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Polki pobiegły po srebro!
Na straży nieba
Pytania o europejską tarczę
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Układ nerwowy Mieczników
„Pierwsza Drużyna” na start
I zdobyliśmy!
Wojna w świętym mieście, epilog
„Ta ziemia do Polski należy…”
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Flota Bayraktarów w komplecie
Abramsy w pętli
Wioślarze i triatlonistka na podium
Śladami ojca

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO