moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Gala Sportu Sił Powietrznych

Sportowcy z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej z Sochaczewa wygrali współzawodnictwo o miano najlepszej reprezentacji w siłach powietrznych w minionym roku. Bezkonkurencyjnymi instruktorami okazali się majorzy Rafał Płokarz i Marcin Kraujutowicz, a trenerem – starszy chorąży Ryszard Walendziak. Wyróżnionym gratulował osiągnięć gen. dyw. pil. Jan Śliwka, inspektor sił powietrznych.

Na gali wyróżnienia odebrali najlepsi sportowcy, których wybrali instruktorzy i trenerzy.

Podsumowanie działalności sportowej reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 4 – Siły Powietrzne odbyło się dzisiaj w Warszawie w sali widowiskowo-konferencyjnej „Awiator”, należącej do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego. Gen. dyw. pil. Jan Śliwka podczas uroczystej gali podkreślił, że sport i lotnictwo idą w parze. – Gratuluję wszystkim zapaleńcom pozytywnego zakręcenia do sportu oraz tego, że godnie reprezentują siły powietrzne na sportowych arenach. Dziękuję instruktorom i zawodnikom za wysiłek włożony w uzyskiwanie dobrych wyników i dowódcom, że skierowali tych ludzi na zawody – mówił generał. Wyraził też nadzieję, że ten rok nie będzie sportowo gorszy od poprzedniego.

W 2015 roku na szczeblu sił powietrznych rozegrano imprezy mistrzowskie w 17 dyscyplinach sportowych. Osiem reprezentacji walczyło w nich o miano najlepszej. W klasyfikacji generalnej sportowcy z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej z Sochaczewa wyprzedzili połączoną drużynę, którą wystawiły 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego z Dęblina i 1 Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny. Trzecie miejsce zajęła w rankingu reprezentacja 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Poznania, czwarte – 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego z Powidza, piąte – wspólna reprezentacja 3 Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia i Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych z Warszawy, szóste – 1 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina. Przedstawicielom trzech najlepszych drużyn okazałe puchary wręczył gen. Jan Śliwka. W imieniu zwycięskiej reprezentacji nagrodę odebrał płk Andrzej Dąbrowski, dowódca 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.

Sportowcy lotnicy startowali nie tylko w zawodach zaliczanych do współzawodnictwa w Siłach Zbrojnych RP, ale też w czempionatach pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO (Headquarters Allied Air Command – HQ AIRCOM) w Ramstein. W krajowym rankingu reprezentacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 4 – Siły Powietrzne zajęła trzecie miejsce. Natomiast we współzawodnictwie międzynarodowym po raz czwarty z rzędu zwycięstwo odniosła polska męska reprezentacja.

W trakcie gali gen. dyw. pil. Jan Śliwka wyróżnił nagrodami dziewięcioro najlepszych sportowców, których wybrali instruktorzy i trenerzy. Najbardziej docenili oni wyniki osiągnięte na krajowych i międzynarodowych arenach przez: por. Anetę Banach i szer. Marcina Żeno z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej; por. Karolinę Jahnz, st. szer. Anetę Kruk, plut. Kingę Karę – wszystkie z 3 Brygady Radiotechnicznej; kpr. Pawła Tarasiuka i mł. chor. Roberta Banacha z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego; kpr. Huberta Pokropa (3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego) i por. Macieja Bzdawskiego (4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego). Z kolei w kategorii najlepszy instruktor sportu wyróżniono mjr. Rafała Płokarza, szefa Sekcji WF i Sportu 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, a także mjr. Marcina Kraujutowicza, szefa Sekcji WF i Sportu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Natomiast w kategorii najlepszego trenera reprezentacji DG RSZ nr 4 – Siły Powietrzne największe uznanie zdobył szkoleniowiec futsalowców st. chor. Ryszard Walendziak, który na co dzień jest instruktorem wf i sportu w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Sportowcy z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej z Sochaczewa wygrali współzawodnictwo o miano najlepszej reprezentacji w siłach powietrznych w minionym roku.

– Dziękuję wszystkim za przyznanie mi wyróżnienia. Ale to nie tylko moja zasługa, że kierowane przeze mnie drużyny odniosły sukcesy w futsalu. Duży udział mają w tym nasi przełożeni: płk Marek Oleszczuk, płk pil. Leszek Błach, mjr Tomasz Bartkowiak i mjr Andrzej Zapart. Wszyscy są wielkimi zwolennikami futsalu i pomagają propagować tę dyscyplinę, dzięki ich wsparciu odnosimy sukcesy – podkreślał st. chor. Ryszard Walendziak. – Dziękuję zawodnikom, bo to oni walczyli o jak najlepsze wyniki. A my trenerzy staraliśmy się tylko pomóc im najlepiej jak potrafimy – dodał szkoleniowiec piłkarzy grających w hali.

Podczas gali wyróżniono też organizatorów zawodów sportowych. Za najlepiej zorganizowaną imprezę sportu powszechnego uznano Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce, Biegach Przełajowych i Narciarstwie Zjazdowym. Ich gospodarzem była 8 Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie. W trakcie uroczystości wyróżniono również 35 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Skwierzynie za zorganizowanie Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w biegach przełajowych.

Na spotkaniu podsumowującym udział żołnierzy z sił powietrznych w rywalizacji sportowej w 2015 roku podziękowano też czterem osobom za wspieranie oraz zaangażowanie w rozwój sportu pod flagą Międzynarodowej Rady Sportu Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Ramstein. Wśród wyróżnionych znaleźli się: płk Marek Oleszczuk, szef Oddziału WF i Sportu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, ppłk Ryszard Młynarczyk i mjr Tomasz Bartkowiak (obaj z Oddziału WF i Sportu DG RSZ) oraz Edmund Górniak, fizjoterapeuta z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Zakopanem.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze

~boss oksywie
1453300200
dzien dobry a emerytow wojskowych MON sprzedal !!! zabrano nam prawo do korzystania z obietow sportowych tego resortu !!!!!!!!!!!!! chca z nas zrobic ,, KIEPSKICH ,, i jak mamy byc sprawni nie daj Boze na czac,,W,, !!!!___ do p. ministra nasze pisma nie dochodza ,moze ,,zwykly ,, p. pulkownik odpowiedzialny za WF potrafi po ludzku to zalatwic
26-12-78-8E

Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Pierwsi na oceanie
Wioślarze i triatlonistka na podium
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Flota Bayraktarów w komplecie
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Polki pobiegły po srebro!
NATO on Northern Track
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Krwawa noc pośród puszczy
Śladami ojca
Więcej hełmów dla żołnierzy
Wojskowe Oscary przyznane!
Ameryka daje wsparcie
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Serwis K9 w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Układ nerwowy Mieczników
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Pytania o europejską tarczę
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
„Ta ziemia do Polski należy…”
I zdobyliśmy!
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Bohater odtrącony
Gry wojenne w szkoleniu
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Pływacy i maratończycy na medal
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Na straży nieba
Po przeprawie ruszyli do walki
Premier odwiedził WZZ Podlasie
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Mobilne dowodzenie
„Pierwsza Drużyna” na start
W obronie wschodniej flanki NATO
Zmiany w dodatkach stażowych
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Armia Andersa w operacji „Honker”
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Polska wiktoria na Monte Cassino
Abramsy w pętli
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Orzeł dla bohaterów
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Rajd ku czci saperów
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Wojna w świętym mieście, epilog

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO