moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Runmageddon – będzie piekło!

Błoto, woda, ogień, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, a także zasieki i okopy – takie przeszkody będą musieli pokonać uczestnicy kolejnych imprez z cyklu Runmageddon. Tegoroczną edycję tych ekstremalnych biegów będzie wspierać wojsko. Pierwsza z cyklu imprez startuje 23 stycznia na terenie Akademii Obrony Narodowej.


Uczestnicy pierwszego biegu będą mieli do pokonania sześciokilometrową trasę oraz 30 przeszkód. – Tereny wokół naszej uczelni są bardzo ciekawe: jest na nich dużo nieużytków, a także pola i lasy. To fantastyczne miejsce do organizowania tego typu przedsięwzięć – mówi Karolina Barszczyńska z AON. Dzień później, 24 stycznia, śmiałkowie wystartują w półmaratonie. Na dystansie 21 kilometrów będzie na nich czekało prawie 70 utrudnień. 


Zawodnicy będą musieli pokonać przeszkody wodne, ogniowe, a także skośne i pionowe ściany. Ale kilka standardowych elementów zostało przystosowanych do wojskowych realiów. – Start naszego biegu zawsze rozpoczynał strzał z pistoletu. Tym razem będzie to karabin maszynowy – mówi Krzysztof „Kosa” Kosicki, dyrektor Runmageddonu Warszawa. Zmianie uległa też ostatnia przeszkoda na trasie. – Dotąd uczestnicy dobiegający do mety na ostatnich metrach musieli przebić się przez drużynę rugbistów. Tym razem do pokonania będzie improwizowany posterunek żandarmerii – dodaje organizator. Dodatkowo na trasie znajdą się wypełnione dymem wojskowe namioty, przez które uczestnicy będą musieli przebiec. Napięcie zwiększą wystrzały z broni, których dźwięk będzie towarzyszył zawodnikom podczas biegu.

Na trasie nie zabraknie też zadań specjalnych, nad którymi pieczę będą sprawowali przedstawiciele podległej AON Jednostki Strzeleckiej 1313. Biegacze będą musieli złożyć karabin maszynowy oraz ubrać kombinezon, w którym na co dzień pracują chemicy. – To zadania o typowo wojskowym charakterze, ich prawidłowe wykonanie będzie dodatkowo punktowane – mówi Kosa.

Ekstremalne biegi pod szyldem Rumaggedonu będą się odbywały przez cały rok. W Poznaniu w biegu na 12 kilometrów wystartuje 14 maja między innymi drużyna za Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. – Zapraszamy do naszej ekipy nie tylko mundurowych. Na trasie będziemy sobie pomagać, udowodnimy, że żołnierze nie zostawiają nikogo – mówi chorąży Marcin Szubert, rzecznik prasowy poznańskiej uczelni.

Trwają jeszcze zapisy na pierwszą imprezę w tej edycji Runmageddonu. Ale na 2016 rok organizatorzy zaplanowali aż 20 biegów. Odbędą się one między innymi w Warszawie, Poznaniu, Gdyni, a także na Śląsku, Mazurach oraz w Beskidach. W tym roku zawodnicy będą mogli po raz pierwszy pobiec również w Anglii oraz w Czechach. W sumie od 2014 roku, od kiedy odbywają się imprezy pod szyldem Runmageddonu, zorganizowano 17 ekstremalnych biegów, w których uczestniczyło 21 tysięcy zawodników.

Od początku swego istnienia Runmageddon prowadzi program charytatywny, w którym biorą udział m.in. były trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej Bogdan Wenta, czołowy polski lekkoatleta Paweł Czapiewski, czy gwiazda boksu Dariusz Michalczewski. Organizatorzy imprez przekazali na konta organizacji charytatywnych ponad 30 tysięcy złotych.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Aleksandra Bulanowska

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gry wojenne w szkoleniu
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
NATO on Northern Track
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Mobilne dowodzenie
Ameryka daje wsparcie
Bohater odtrącony
„Ta ziemia do Polski należy…”
Pływacy i maratończycy na medal
Flota Bayraktarów w komplecie
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Polska wiktoria na Monte Cassino
Wszystkie misje AWACS-a
Wojna w świętym mieście, epilog
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Abramsy w pętli
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Polki pobiegły po srebro!
Śladami ojca
Układ nerwowy Mieczników
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Broń Hitlera w rękach AK
Orzeł dla bohaterów
Pytania o europejską tarczę
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Nowe zadania szefa SKW
Zawsze gotowi do pomocy
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Na straży nieba
Więcej hełmów dla żołnierzy
Krwawa noc pośród puszczy
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
„Pierwsza Drużyna” na start
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
W obronie wschodniej flanki NATO
They Will Check The Training Results in Combat
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Serwis K9 w Polsce
Po przeprawie ruszyli do walki
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wioślarze i triatlonistka na podium
„Grand Quadriga ‘24”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO