moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Głosujcie na plutonowego Małachowskiego

9 stycznia poznamy dziesięciu najlepszych sportowców Polski 2015 roku. Plebiscyt zorganizował „Przegląd Sportowy” i TVP. W gronie 22 nominowanych jest plut. Piotr Małachowski. Dyskobol w minionym roku został mistrzem świata i po raz trzeci zwyciężył w Diamentowej Lidze. Ci, którzy chcą jeszcze zagłosować na żołnierza, mogą to zrobić do piątku przez Internet.

Plutonowy Piotr Małachowski w 2015 roku był zdecydowanie najlepszym dyskobolem na świecie. W Pekinie wywalczył tytuł mistrza świata, nie dał żadnych szans rywalom w cyklu Diamentowej Ligi, był też liderem światowych list z wynikiem 68,29 m. 

Jedynie na zakończenie długiego sezonu dyskobol z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego poniósł porażkę. Na wojskowych igrzyskach w Korei Południowej był jednym z największych faworytów do złotego medalu w polskiej reprezentacji, ale wywalczył srebro. Po piątej kolejce był zaledwie na szóstej pozycji. Dopiero ostatni rzut mu się powiódł. Posłał dysk na odległość 62,12 m, awansując na drugie miejsce. – Dobrze, że jest medal dla Polski, dla wojska. Powiem szczerze, że po piątej kolejce byłem już zrezygnowany, ale w sporcie walczy się do końca – podkreślał po zakończeniu rywalizacji „Machałek”.

Groźni rywale

Dyskobol jest jednym z 22 nominowanych w 81. Plebiscycie na dziesięciu Najlepszych Sportowców Polski minionego roku. Mistrz świata w rzucie dyskiem ma bardzo groźnych konkurentów. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, po podliczeniu głosów oddanych do 1 stycznia w czołowej dziesiątce są (w kolejności alfabetycznej): mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, mistrzyni świata w MMA Joanna Jędrzejczyk, brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej Michał Jurecki, kapitan siatkarskiej reprezentacji Michał Kubiak, kapitan piłkarskiej reprezentacji i jej najlepszy strzelec Robert Lewandowski, trzeci kolarz Vuelta a Espana Rafał Majka, mistrz świata w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, triumfatorka tenisowego turnieju Masters Agnieszka Radwańska, zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik i mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk.

„Machałek” wspiera potrzebujących

Ci, którzy śledzą karierę Piotra Małachowskiego, wiedzą, że sportowiec potrafi dzielić się swoimi sukcesami z innymi. Statuetkę zdobytą za zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Diamentowej Ligi w 2014 roku przekazał na licytację, z której dochód był przeznaczony na pomoc choremu na stwardnienie rozsiane i walczącemu z nowotworem byłemu szermierzowi Jackowi Gaworskiemu. Na aukcję przekazał też statuetkę zwieńczoną diamentem o wartości 10 tysięcy dolarów, którą zdobył w ubiegłym roku. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla małego Tymka, który urodził się z wadą serca i życie może mu uratować tylko kosztowna operacja za granicą.

Choć na zawodników nie można już oddawać głosów, wysyłając kupony drukowane w „Przeglądzie Sportowym”, nadal trwa głosowanie internetowe. Wesprzeć sportowców można do 8 stycznia, do godziny 12. – Wszyscy oczywiście głosujemy na naszego zawodnika. Mam nadzieję, że inni kibice również docenią wyniki Piotrka. Plebiscyty rządzą się jednak swoimi prawami – mówi ppłk Leszek Korszun, szef wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. – Może Piotrowi uda się też zająć wysoką lokatę w 63. Plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska w 2015 roku. Liczymy, że i w regionie cieszy się on dużą sympatią miłośników sportu – dodaje przełożony „Machałka”.

Każdy głos oddany na plutonowego Małachowskiego jest cenny. Tym bardziej, że o awans do grona laureatów wciąż walczą: Bartłomiej Bonk (mistrz Europy w podnoszeniu ciężarów), Andrzej Fonfara (bokser zawodowy), Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (mistrzynie Europy w wioślarskiej dwójce podwójnej), Krzysztof Głowacki (mistrz świata w boksie zawodowym), Radosław Kawęcki (wicemistrz świata w pływaniu na 200 m stylem grzbietowym), Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec (brązowe medalistki mistrzostw świata w konkurencji drużynowej w biegach narciarskich), Adam Kszczot (wicemistrz świata w biegu na 800 m), Weronika Nowakowska (srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata w biatlonie), Kamil Stoch (brązowy medalista – w drużynie – mistrzostw świata w skokach narciarskich) oraz Marta Walczykiewicz (wicemistrzyni świata w kajakarskich jedynkach na 200 m).

Jak głosować

Głosować mogą dorośli lub osoby niepełnoletnie reprezentowane przez rodziców albo opiekunów. Głosujący na stronach www.przegladsportowy.pl i www.sport.tvp.pl może wybrać tylko jednego sportowca spośród nominowanych, klikając w jego zdjęcie, a następnie dokonując autoryzacji za pomocą konta na Facebooku lub podając swój adres e-mail. Pamiętajcie, że każdy z głosujących przez Internet może oddać swój głos raz w ciągu 24 godzin, a wszystkie prawidłowo oddane głosy wezmą udział w losowaniu nagrody głównej – samochodu Seat Ibiza (pod warunkiem, że głosujący wypełni formularz danych osobowych; jeśli nie poda swoich danych, jego głos jest ważny, ale nie weźmie udziału w losowaniu głównej nagrody). Jeden głos oddany przez Internet powiększa pulę punktów wybranego sportowca o 10 oczek.

W dniu zakończenia plebiscytu – 9 stycznia – wyniki zostaną ogłoszone na Gali Mistrzów Sportu zorganizowanej pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. O ostatecznej kolejności sportowców w czołowej dziesiątce zadecydują esemesy. Niejednokrotnie głosowania esemesowe, które prowadzono w czasie Gali, przesądzały o ostatecznej klasyfikacji.

SZUS

autor zdjęć: REUTERS/Forum

dodaj komentarz

komentarze


Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
 
Wojna w świętym mieście, epilog
Śladami ojca
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Rajd ku czci saperów
Pytania o europejską tarczę
Gry wojenne w szkoleniu
Wioślarze i triatlonistka na podium
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Układ nerwowy Mieczników
Pierwsi na oceanie
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Bohater odtrącony
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Orzeł dla bohaterów
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Flota Bayraktarów w komplecie
I zdobyliśmy!
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
„Ta ziemia do Polski należy…”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
„Pierwsza Drużyna” na start
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Na straży nieba
Mobilne dowodzenie
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Serwis K9 w Polsce
Zmiany w dodatkach stażowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Ameryka daje wsparcie
Abramsy w pętli
Wojskowe Oscary przyznane!
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Polki pobiegły po srebro!
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Krwawa noc pośród puszczy
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Pływacy i maratończycy na medal
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Armia Andersa w operacji „Honker”
W obronie wschodniej flanki NATO
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Po przeprawie ruszyli do walki
Polska wiktoria na Monte Cassino
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Więcej hełmów dla żołnierzy
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO