moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pierwszy Bieg Nocy Listopadowej

Siedem kilometrów i ponad 20 przeszkód – tak będzie wyglądał pierwszy w historii Bieg Nocy Listopadowej, który odbędzie się 29 listopada na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej. Organizatorzy chcą w ten sposób uczcić Dzień Podchorążego oraz pamięć Witolda Łabajczyka – zmarłego strażaka, który wspierał rozwój kultury fizycznej wśród podchorążych. Zawodników do biegu przygotowuje Paweł Nastula, judoka, mistrz olimpijski.


Organizatorzy pierwszej edycji biegu chcieli uczcić rocznicę Powstania Listopadowego oraz Dzień Podchorążego. Wydarzenie ma być również memoriałem młodszego brygadiera Witka Łabajczyka, który w Szkole Głównej Służby Pożarniczej dbał o rozwój kultury fizycznej podchorążych. 29 listopada przypada pierwsza rocznica jego śmierci. – Witold był nie tylko wspaniałym strażakiem, ale też współorganizatorem zawodów GROM Challenge oraz Runmageddon. Odszedł od nas w listopadzie 2014 roku – wspomina go Grzegorz Wydrowski, współorganizator biegu oraz prezes Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, która wspiera byłych żołnierzy wojsk specjalnych i innych służb mundurowych. – Organizując ten bieg chcemy uczcić jego pamięć – dodaje.

Uczestnicy biegu będą musieli pokonać 7-kilometrową trasę i 20 przeszkód – niespodzianek. Wiadomo tylko, że nie będą należały do najłatwiejszych. Za przygotowanie toru odpowiada bowiem firma Spartan Race, która specjalizuje się w organizowaniu biegów z przeszkodami m.in. dla weteranów w USA. – Chcemy zaskoczyć uczestników. Bieg ma naprawdę sprawdzić ich kondycję, wytrzymałość i umiejętności – zapowiada Wydrowski. Zadania przygotowane dla uczestników mają przypominać te, jakie żołnierze wykonują na poligonie. – Na pewno będzie rzut granatem, czy strzelanie z karabinka KBKS do tarczy sportowej – mówi organizator. Dodatkową trudnością będzie to, że w biegu nie startuje się solo, tylko w duecie. Osobom bez pary towarzysz zostanie przydzielony przed startem.

Choć trasa biegu ma przypominać warunki panujące na ćwiczeniach poligonowych, organizatorzy nie oczekują startu w mundurach. Jedynym wymogiem jest pokonanie trasy w wojskowych lub trekkingowych butach.
Zapisy przez interent trwają do 26 listopada, ale w dniu zawodów będzie można zapisać się na nie osobiście - w biurze zawodów na poligonie WAT. Limit uczestników to tylko 300 osób. Warto się spieszyć z rejestracją i opłatą startową, ponieważ pierwszych 20 osób będzie mogło skorzystać z niecodziennego treningu, który poprowadzi Paweł Nastula – judoka i mistrz olimpijski.

Organizatorami biegu jest Wojskowa Akademia Techniczna, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Straż Graniczna oraz Fundacja Sprzymierzeni z GROM.

EK, MM

autor zdjęć: www.bnl.mil.pl

dodaj komentarz

komentarze


Ciężki BWP dla polskiego wojska
 
Less Foreign in a Foreign Country
Siedząc na krawędzi
Wielofunkcyjna koparka dla saperów
Morze ruin, na których wyrosło życie
Z życzeniami na 105. urodziny powstańca warszawskiego!
Na nowy rok – dodatek stażowy po nowemu
„Popcorny” niemile widziane
Rosomaki i Piranie
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
Co może Europa?
Żołnierze usuwają zniszczone przez wodę budynki
Rosja prowadzi przeciw Polsce wojnę informacyjną
Symulator w nowej odsłonie
Bez kawalerii wojny się nie wygrywa
PGZ – kluczowy partner
Wicepremier Kosianiak-Kamysz w Ramstein o pomocy dla Ukrainy
NATO rozpoczyna nową operację na Bałtyku
Snowboardzistka z „armii mistrzów” najlepsza na stoku w Scuol
Rozgryźć Czarną Panterę
Minister wyznaczył szefa Inspektoratu Wsparcia
Granice są po to, by je pokonywać
Żołnierze WOT-u z Wrocławia u kombatantów z Armii Krajowej
Wielka gra interesów
Żołnierze górą w głosowaniu na sportowca 2024 roku
Przetrwać z Feniksem
Co się zmieni w ustawie o obronie ojczyzny?
Polacy łamią tajemnice Enigmy
Bałtyk – kluczowy akwen dla NATO
Statuetki Benemerenti przyznane po raz trzydziesty
Biegający żandarm
Dziki zachód na wschodzie II RP
Turecki most nad Białą Lądecką
Olympus in Paris
14 lutego Dniem Armii Krajowej
Zmiany w prawie 2025
Spotkanie Grupy E5 w Polsce
Czworonożny żandarm w Paryżu
Arcelin – cud, który może się zdarzyć tylko raz
Cele polskiej armii i wnioski z wojny na Ukrainie
Wojsko wraca do Gorzowa
Z Jastrzębi w Żmije
„Polska Zbrojna” dla Orkiestry
Nie walczymy z powietrzem
Zmiana warty w PKW Liban
Polacy pobiegli w „Baltic Warrior”
„Cel Wisła”, czyli ku starciu cywilizacji
Umowa dla specjalistów z Grudziądza
Turecki most dla Krosnowic
Polska w gotowości
Atak na cyberpoligonie
Rosomaki w rumuńskich Karpatach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zrobić formę przed Kanadą
Najtrudniej utrzymać się na szczycie
Eurokorpus na czele grupy bojowej UE
Nowe łóżka dla szpitala w Libanie
Okręty rakietowe po nowemu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Synteza, czyli cios w splot słoneczny Rzeszy
Na zagraniczne kursy razem z rodziną?
Szef MON-u spotkał się z wojskowymi dyplomatami
Roboty w Fabryce Broni „Łucznik”
„Ferie z WOT” po raz siódmy
Mistrzyni Uniwersjady z „armii mistrzów”
Kluczowy partner

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO