moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zawody ciężarowców we Wrocławiu

Zwycięzcą II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc we Wrocławiu został st. szer. Paweł Liszcz z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Dźwignął 245 kg. Nie pobił rekordu z 2014 roku. Wówczas kpt. Artur Kiczuk z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych podniósł sztangę o wadze 250 kg.


Wśród kobiet najsilniejsza okazała się Joanna Wiśniewska z WSzW Wrocław. Jej sztanga ważyła 90 kilogramów. Pierwsze miejsce drużynowo wywalczyła ekipa sztangistów z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

W sobotnie popołudnie w hali sportowej przy ulicy Saperów we Wrocławiu zakończyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W rywalizacji wzięło udział 87 zawodników z całego kraju w tym 6 kobiet. Z ciężarami na sztandze zmagały się 24 drużyny reprezentujące wojsko oraz Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Biuro Ochrony Rządu, Służbę Więzienną i Agencje Ochrony. Zmagano się w 9 kategoriach.

Z wojska zgłosili się zawodnicy z wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Swoich sportowców delegowały między innymi 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej, 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych, 6 Batalion Powietrznodesantowy, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu.

Turniej ciężarowców odbył się po raz drugi. Jego pierwszą edycję, rok temu przeprowadzono również we Wrocławiu na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Tegoroczne zawody zorganizowane zostały przez żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia oraz członków sekcji podnoszenia ciężarów WKS ,,Śląsk’’ Wrocław. Zawody otworzył płk Kazimierz Łucki, dowódca 10 WPD.– Sporty siłowe są w wojsku bardzo popularne. Zawody dają możliwość skonfrontowania najlepszych żołnierzy w podnoszeniu ciężarów z reprezentantami innych służb – podkreślał chor. Mariusz Jędra. Podoficer, który pełni stanowisko dowódcy plutonu zasilania w 10 WPD jeszcze niedawno był czynnym zawodnikiem podnoszenia ciężarów. Wywalczył między innymi tytuł wicemistrza świata seniorów na zawodach w Tajlandii oraz startował na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Obecnie jest wiceprezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i współorganizatorem turnieju służb mundurowych.

We Wrocławiu w tym roku odbyły się też mistrzostwa świata juniorów w tej dyscyplinie a w roku 2013 w stolicy Dolnego Śląska przeprowadzono mistrzostwa świata seniorów – ciężarowców.

Oprócz zawodników doświadczonych i utytułowanych w II Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc mogli wziąć także udział sportowcy trenujący od niedawna. W ekipie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych znalazł się kpr. Tomasz Zaborowski pełniący na co dzień obowiązki dowódcy obsługi w kompanii chemicznej. – Mój rekord życiowy w kategorii do 95 kilogramów na ławeczce wynosi 160 kilogramów. W zawodach w mojej kategorii wzięli udział zawodnicy ze znacznie lepszymi osiągnięciami około 200 kilogramów. Przede mną jeszcze dużo pracy. Zawody były jednak dobrą formą sprawdzenia siebie. Taka rywalizacja mobilizuje do dalszych efektywnych treningów – ocenił podoficer.

Trójki zwycięzców w poszczególnych konkurencjach wyróżnione zostały pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów. Wręczył je zawodnikom dowódca wrocławskiej jednostki dowodzenia płk Łucki. 

Bogusław Politowski

autor zdjęć: Bogusław Politowski, mł. chor. Andrzej Petryszyn

dodaj komentarz

komentarze

~Mar
1443969000
A gdzie jest zdjęcie mistrza?
36-7D-B1-81

Ciemne strony Facebooka
 
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Gala Buzdyganów w stulecie „Polski Zbrojnej”
B-1B znów na polskim niebie. W eskorcie Jastrzębi
Żołnierz uratował dziecko z pożaru
Szef MON odwiedził USA
Żołnierze bez testów z WF-u
Rezerwista ochotnik też musi się starać
Na Litwie o bezpieczeństwie w regionie
Sto lat „Polski Zbrojnej” - serwis specjalny
Inwestycje Stoczni Wojennej
Pułkownik Niepokólczycki – bohater AK, wróg UB
Od 25 lat biegacze walczą o nóż komandosa
Raki dla podhalańczyków
Wybierz się na wojskowe studia
Polityka nie znosi próżni
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Czy będą podwyżki?
Afganistan. Czas wracać do domu
„Akcja rekrutacja” – ostatnia szansa dla sportowców
Społeczna solidarność na rzecz dzieci
Włoski minister obrony z wizytą w Polsce
Polskie skrzydła nad Morzem Śródziemnym
Drzwi do JWK otwiera selekcja
Kraby dla podhalańczyków
Wilk na poligonie
Wzmocnione siły na granicy
77 lat temu powstańcy zakończyli bój o Warszawę
Test mobilności 12 Dywizji
W jedynym słusznym kierunku
Advantages of Efficient Organization
Sto lat „Polski Zbrojnej” za nami
O bezpieczeństwie państw NATO
AZOR – podwodny specjalista
Saper robi przejście
KFOR: wyższy stopień gotowości
Legia Akademicka po raz piąty
Ogień na alpejskich szczytach
Żądajcie „Polski Zbrojnej”
Polacy na czele zespołu przeciwminowego NATO
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Marynarz pierwszy na mecie ćwierćmaratonu
Course on Diplomacy
Marynarskie fatum, czyli ostatnia droga Naczelnego Wodza
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość
Emerytura wypłacana w … karmie
Polskie Jastrzębie nad Atlantykiem
Duch Invictus jest, czas na formę
Prawda o Katyniu zawarta w teczce nr 1
Posłuchaj historii bohaterów. To ich testament
Dron dla hydrografów
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Dron z LAW-u
Eto, pies na misje
Polacy w Wilnie czyli „bunt” Żeligowskiego
Koncern Boeing dostarczył kolejny samolot dla VIP-ów
Sukcesy żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Kobiety a pokój
„Ramstein Alloy” nad Litwą
Time for Miecznik
Star Army

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO