moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Porażka Twardego i Kawalerii

W 28. kolejce spotkań w jeleniogórskiej klasie okręgowej drużyna Twardego Świętoszów przegrała 1:2 z Piastem Wykroty. Wojskowi stracili tym samym szansę na zajęcie miejsca na podium. Rozgrywki zakończyły się już dla drugiej wojskowej jedenastki – tomaszowskiej Kawalerii. Kawalerzyści zajęli trzynaste miejsce i wypadli z klasy okręgowej.Wojskowi ze Świętoszowa zeszli z boiska pokonani po raz pierwszy od 19 kwietnia, kiedy to przegrali 2:3 z Victorią Ruszów. Piłkarze Piasta Wykroty objęli prowadzenie w 20. minucie, gdy gola zdobył Grzegorz Roman. Trzy minuty później, silnym strzałem z blisko 30 m, wyrównał st. szer. Daniel Szkarapat. W 42. min bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Piasta Paweł Urbaniak. – Remis byłby najbardziej sprawiedliwy w tym meczu. Niestety, nie udało nam się wykorzystać kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Piłkarskiego Klubu Sportowego Twardy Świętoszów. – W naszej drużynie bardzo widoczny był brak na boisku mł. chor. Sławomira Iskrzaka i st. szer. Krystiana Chruścickiego. W czwartek z powodu wykluczenia przez żółte kartki nie będą mogli zagrać z Hutnikiem Pieńsk bracia Szkarapatowie oraz st. szer. Łukasz Iwaniak – dodaje prezes.

Stawką pojedynku Twardego z Piastem była trzecia pozycja w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej. Wojskowi stracili szansę na zajęcie miejsca na podium na zakończenie rozgrywek. W czwartek świętoszowianie podejmować będą na boisku w Parowej jedenastkę Hutnika Pieńsk, a w niedzielę – w ostatnim meczu sezonu 2013/14 – zespół Łużyc Lubań.


Na trzynastym miejscu zakończyła rozgrywki w piotrkowskiej klasie okręgowej drużyna Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria Tomaszów Mazowiecki. O tej lokacie, która nie może zapewnić wojskowym gry w nowym sezonie w okręgówce, zadecydowała rekordowa ilość remisów – trzynaście.

Na oficjalne rozstrzygnięcia w sprawie drużyn spadających z klasy okręgowej do klasy A trzeba jeszcze poczekać do zakończenia sezonu w łódzkiej IV lidze (22 czerwca). Nie wiadomo też, czy działacze jakiegoś zespołu nie podejmą decyzji o wycofaniu się z rozgrywek. Pamiętać należy, że lider piotrkowskiej klasy A (grupy I) w sezonie 2011/12 – Leśnik Sitowa – zrezygnował z gry w klasie okręgowej i tym samym w jego miejsce awans do okręgówki z czwartej pozycji otrzymali kawalerzyści z tomaszowskiego WKS. W debiucie w klasie okręgowej wojskowi zdobyli 37 punktów i zajęli dziewiąte miejsce. W tym sezonie kawalerzyści również wywalczyli 37 oczek, ale zapewniło im to jednak dopiero trzynastą lokatę.

Sierż. Piotr Mostowski, prezes WKS Kawaleria, przyznaje, że piłkarze już się pogodzili z tym, że od nowego sezonu zagrają w klasie A. – Jeszcze nie wiadomo, czy zgłosimy się do rozgrywek. Decyzja zapadnie na spotkaniu z wszystkimi piłkarzami, które zaplanowaliśmy pod koniec czerwca – mówi prezes.

W sezonie 2013/14 tomaszowianie odnieśli osiem zwycięstw, w tym pięć na wyjazdach, trzynaście spotkań zremisowali, a dziewięć przegrali. Zdobyli 40 bramek (w tym trzy „na papierze”, gdyż w ostatniej kolejce wojskowi wygrali mecz ze Skalnikiem walkowerem 3:0), a 45 stracili. Gole dla Kawalerii strzelili: Kamil Węgliński – 5; szer. Tomasz Stańczyk i Aleksander Wojewódzki – po 4; Dominik Grabowski, Michał Lis i Daniel Żygalski – po 3; por. Mariusz Jaśkowski, st. szer. Wojciech Bogusz i st. szer. Norbert Duła – po 2; kpr. Adam Nowicki, st. szer. Tomasz Morawski, Jakub Bogusz, Patryk Dziuba, Łukasz Fangrat, Piotr Jaszczyk, Bartłomiej Kawecki, Sebastian Kawecki i Sebastian Nowak – po 1.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
 
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Śladami ojca
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
They Will Check The Training Results in Combat
Flota Bayraktarów w komplecie
Polska wiktoria na Monte Cassino
NATO on Northern Track
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
I zdobyliśmy!
Po przeprawie ruszyli do walki
Broń Hitlera w rękach AK
Więcej hełmów dla żołnierzy
„Ta ziemia do Polski należy…”
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pytania o europejską tarczę
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Ameryka daje wsparcie
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Polki pobiegły po srebro!
W obronie wschodniej flanki NATO
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Armia Andersa w operacji „Honker”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Układ nerwowy Mieczników
Bohater odtrącony
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Serwis K9 w Polsce
Wioślarze i triatlonistka na podium
„Pierwsza Drużyna” na start
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na straży nieba
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Mobilne dowodzenie
Abramsy w pętli
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Gry wojenne w szkoleniu
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Zmiany w dodatkach stażowych
Pierwsi na oceanie
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Pływacy i maratończycy na medal
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wojna w świętym mieście, epilog
Krwawa noc pośród puszczy
Orzeł dla bohaterów
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Premier odwiedził WZZ Podlasie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO