moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Brąz w futsalu dla marynarzy, w siatkówce dla elblążan

Brązowymi medalistami wiosennej Spartakiady Wojska Polskiego w futsalu zostali marynarze, a w piłce siatkowej drużyna reprezentująca 16 Dywizję Zmechanizowaną – Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych 3. Mecze finałowe w grach zespołowych odbędą się jutro. W ostatnim dniu spartakiady rozgrywanej w Poznaniu poznamy również medalistów w pływaniu.


Gry zespołowe są zawsze najbardziej emocjonujące dla obserwatorów zawodów w różnych dyscyplinach sportu. W rozgrywanych w ramach wiosennej Spartakiady Wojska Polskiego mistrzostwach w futsalu i piłce siatkowej trwała dzisiaj zacięta rywalizacja o awans do jutrzejszych finałów. Natomiast drużyny, które przegrały mecze półfinałowe stoczyły pomiędzy sobą walkę o brązowe medale. W spotkaniu o brąz w futsalu reprezentanci Marynarki Wojennej – DG RSZ 5 pokonali 6:3 zespół reprezentujący Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6. Dla zwycięskiej drużyny pięć bramek zdobył starszy bosman Michał Kaszuba, a jedną chorąży marynarki Piotr Rybicki. Z kolei w małym finale turnieju siatkarskiego marynarze przegrali 0:2 z zespołem reprezentującym elbląską 16 Dywizję Zmechanizowaną.

W jutrzejszych finałach w pięknej hali 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach w obu meczach o pierwsze miejsce walczyć będą reprezentanci 11 Dywizji Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1. Futsalowcy z Żagania w spotkaniu o złoty medal zmierzą się z reprezentantami gospodarzy – drużyną Sił Powietrznych – DG RSZ 4, a siatkarze z kolegami z 12 Dywizji Zmechanizowanej – DG RSZ 2.

W pierwszym półfinale turnieju w futsalu, rozgrywanym w hali poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, drużyna 11 Dywizji Kawalerii Pancernej – DG RSZ 1 pokonała 4:0 (0:0) zespół Marynarki Wojennej – DG RSZ 5. Trzy gole dla kawalerzystów strzelił chor. Tomasz Mucha, a raz na listę strzelców wpisał się kpr. Adam Marcinkowski. W drugim półfinale ekipa gospodarzy z sił powietrznych spotkała się z reprezentacją Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6. Lotnicy zapewnili sobie awans do finału dopiero po serii rzutów karnych. W meczu (podczas turnieju rozgrywano mecze systemem dwa razy po 12 min) i dogrywce (2 x 2 min) padł remis 3:3. W rzutach karnych lotnicy wygrali 3:2. Gole dla zwycięskiej drużyny strzelili: dwa – mł. chor. Andrzej Wojciechowski i st. szer. Piotr Dubiela. Natomiast celnie rzuty karne egzekwowali: Dubiela, mł. chor. Marek Świtała i Wojciechowski. O zwycięstwie lotników w rzutach karnych przesądziła świetna interwencja bramkarza drużyny gospodarzy sierż. Ireneusza Benedyczaka.

W meczach o pozostałe miejsca w turnieju futsalu padły wyniki: o V – drużyna z Instytucji Centralnych Ministerstwa Obrony Narodowej wygrała 3:2 z reprezentacją 12 Dywizji Zmechanizowanej – DG RSZ 2, o VII – 16 Dywizja Zmechanizowana – DG RSZ 3 pokonała 3:1 Akademię Obrony Narodowej, o IX – Dowództwo Garnizonu Warszawa zwyciężyło 5:2 Żandarmerię Wojskową.   

W turnieju siatkarzy piąte miejsce zajęła Reprezentacja Szkolnictwa Wojskowego, szóste Siły Powietrzne – DG RSZ 4 (akademicy wygrali mecz o piąte miejsce z lotnikami 2:1), siódme Żandarmeria Wojskowa, ósme Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – DG RSZ 6 (mecz o siódme miejsce żandarmi wygrali 2:1), dziewiąte Dowództwo Garnizonu Warszawa i dziesiąte Instytucje Centralne MON (mecz o dziewiąte miejsce DGW wygrało 2:0). 

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


„Pierwsza Drużyna” na start
 
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Więcej hełmów dla żołnierzy
I zdobyliśmy!
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Abramsy w pętli
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Zmiany w dodatkach stażowych
Pierwsi na oceanie
Pytania o europejską tarczę
Krwawa noc pośród puszczy
Rajd ku czci saperów
„Ta ziemia do Polski należy…”
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Wojskowe Oscary przyznane!
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Mobilne dowodzenie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Serwis K9 w Polsce
Po przeprawie ruszyli do walki
Na straży nieba
Bohater odtrącony
Armia Andersa w operacji „Honker”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Ameryka daje wsparcie
Flota Bayraktarów w komplecie
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Polska wiktoria na Monte Cassino
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Pływacy i maratończycy na medal
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Orzeł dla bohaterów
NATO on Northern Track
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Wioślarze i triatlonistka na podium
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wojna w świętym mieście, epilog
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Śladami ojca
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W obronie wschodniej flanki NATO
Gry wojenne w szkoleniu
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Układ nerwowy Mieczników
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Polki pobiegły po srebro!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO