moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Bycie żołnierzem to honor i zaszczyt

Pragnę wyrazić moje uznanie laureatom dwudziestej edycji Buzdyganów. Gratuluję Państwu otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia. Państwa sukces cieszy mnie tym bardziej, że ja także w 2001 roku znalazłem się w gronie uhonorowanych tym laurem w uznaniu za przeprowadzenie trudnej reformy w Wojsku Polskim - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do laureatów nagrody "Buzdygany".


Dziękuję redakcji „Polski Zbrojnej” za konsekwentne docenianie wysiłków osób zasłużonych dla obronności państwa. Sądzę, że dzisiaj nikogo nie trzeba już przekonywać o znaczeniu tej dziedziny dla Ojczyzny i jej obywateli. A także o szacunku należnym za żołnierską służbę oraz potrzebie nagradzania dokonań szczególnie ważnych dla Sił Zbrojnych.

Bycie żołnierzem Rzeczypospolitej to honor i zaszczyt. Służba zawodowa w armii daje wyjątkową szansę pracy ogromnie użytecznej dla Polski. Umożliwia zdobycie unikatowych umiejętności i kształtuje charakter. Czyni młodego człowieka częścią wielkiego organizmu, któremu przyświeca jeden cel: bezpieczeństwo narodowe. Jak istotny i aktualny jest to cel, ukazały ostatnie tygodnie.

Dlatego zwłaszcza teraz Polska potrzebuje Państwa profesjonalizmu i doświadczenia wyniesionego z pełnionej służby. Potrzebuje Państwa odwagi w działaniach i myśleniu o zwiększaniu siły, odporności i możliwości systemu obronnego naszego państwa. Swoją postawą budują Państwo pozytywny wizerunek Wojska Polskiego. Zwiększają wiarygodność sojuszniczą Rzeczypospolitej jako państwa odpowiedzialnego, nowocześnie myślącego o bezpieczeństwie i zadaniach armii. Przyczyniają się do umacniania pozycji Polski na arenie międzynarodowej oraz zapewnienia Polakom pomyślnej przyszłości.

Wobec zbliżających się obchodów 25-lecia wolności oraz jubileuszów 15-lecia członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim i 10-lecia akcesji do Unii Europejskiej dostrzegamy, jak długą drogę przeszedł nasz kraj. Jesteśmy dumni z głębokich przemian, które dokonały się we wszystkich dziedzinach życia, w tym w Siłach Zbrojnych. To znaczące sukcesy, nadal jednak stoi przed nami wiele wyzwań. Od tego, w jakim tempie i z jakim skutkiem uda się im sprostać, zależy jutro Polski i jej wojska. Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem zdołamy zapewnić, by było to jutro bezpieczne i pomyślne. Jako Prezydent Rzeczypospolitej i Zwierzchnik Sił Zbrojnych bardzo liczę na Państwa udział w tym wielkim zadaniu.

Bronisław Komorowski
prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

dodaj komentarz

komentarze

~Stefan
1396199760
Panie Prezydencie ... proszę naprawić swój BŁĄD z czasów kiedy był Pan ministrem. Biała Podlaska chce wojska tak jak było przed laty, jesteśmy sami ... czy do odstrzału ?!?
B8-64-E9-F0

Granice są po to, by je pokonywać
 
14 lutego Dniem Armii Krajowej
Symulator w nowej odsłonie
Siedząc na krawędzi
Najtrudniej utrzymać się na szczycie
Żołnierze górą w głosowaniu na sportowca 2024 roku
Zrobić formę przed Kanadą
Turecki most dla Krosnowic
Olympus in Paris
Nie walczymy z powietrzem
Nowe łóżka dla szpitala w Libanie
NATO rozpoczyna nową operację na Bałtyku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na nowy rok – dodatek stażowy po nowemu
Roboty w Fabryce Broni „Łucznik”
Less Foreign in a Foreign Country
„Polska Zbrojna” dla Orkiestry
Co się zmieni w ustawie o obronie ojczyzny?
Z Jastrzębi w Żmije
Cele polskiej armii i wnioski z wojny na Ukrainie
Umowa dla specjalistów z Grudziądza
Arcelin – cud, który może się zdarzyć tylko raz
Ciężki BWP dla polskiego wojska
Polacy pobiegli w „Baltic Warrior”
Morze ruin, na których wyrosło życie
Minister wyznaczył szefa Inspektoratu Wsparcia
Czworonożny żandarm w Paryżu
Spotkanie Grupy E5 w Polsce
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
Z życzeniami na 105. urodziny powstańca warszawskiego!
Żołnierze usuwają zniszczone przez wodę budynki
Kluczowy partner
Okręty rakietowe po nowemu
„Cel Wisła”, czyli ku starciu cywilizacji
Zmiany w prawie 2025
Polacy łamią tajemnice Enigmy
Co może Europa?
Mistrzyni Uniwersjady z „armii mistrzów”
Wielofunkcyjna koparka dla saperów
Bez kawalerii wojny się nie wygrywa
Wicepremier Kosianiak-Kamysz w Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Snowboardzistka z „armii mistrzów” najlepsza na stoku w Scuol
Biegający żandarm
Rosomaki w rumuńskich Karpatach
„Ferie z WOT” po raz siódmy
Statuetki Benemerenti przyznane po raz trzydziesty
Polska w gotowości
Synteza, czyli cios w splot słoneczny Rzeszy
Rozgryźć Czarną Panterę
Bałtyk – kluczowy akwen dla NATO
Przetrwać z Feniksem
Eurokorpus na czele grupy bojowej UE
Wojsko wraca do Gorzowa
Zmiana warty w PKW Liban
Atak na cyberpoligonie
Rosja prowadzi przeciw Polsce wojnę informacyjną
Na zagraniczne kursy razem z rodziną?
Wielka gra interesów
Rosomaki i Piranie
PGZ – kluczowy partner

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO