moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Zimnar” w Ghazni na półmetku

Zawodnicy rywalizujący w bazie wojskowej w Ghazni o zwycięstwo w Zimowym Maratonie na Raty pokonali już dystans 22,5 km. Liderem klasyfikacji generalnej jest ppłk Bogdan Rycerski. O drugie miejsce zaciętą walkę toczy dwóch zawodników: Dawid Streng i Krzysztof Szmajda.

Zawodnicy rywalizujący na trasie trzeciego etapu w Ghazni biegali na lekko zmrożonej trasie. Fot. kpt. Justyna Balik.

W trzeci weekend stycznia biegacze w Afganistanie mieli przerwę w startach w „Zimnarze”, ale biegali na dystansie 21 km w ramach półmaratonu, który odbywał się w Houston. Piękne medale – takie same, jakie otrzymywali zawodnicy rywalizujący w Stanach Zjednoczonych – odebrało za ukończenie biegu 92 żołnierzy. Przynajmniej jeden etap „Zimnara” ma za sobą nieco mniej biegaczy – 75. Ale tylko 66 z nich ma jeszcze szansę ukończyć Zimowy Maraton na Raty. Regulamin biegu w Afganistanie określa, że sklasyfikowani zostaną zawodnicy, którzy pokonają pięć z sześciu etapów o długości 7,5 km. Natomiast tym, którzy zaliczą sześć startów, do „generalki” nie będzie brany pod uwagę najgorszy wynik.

Po trzech etapach, po odrzuceniu najsłabszego czasu, liderem klasyfikacji jest ppłk Bogdan Rycerski. Z wynikiem 1:01:00 wyprzedza Dawida Strenga (1:04:40), Krzysztofa Szmajdę (1:04:44), Roberta Rutkowskiego (1:06:10) i Rafała Śmiałkowskiego (1:06:52). Na trzecim etapie triumfował Bradley Bandera, który wynikiem 30 min 7 s ustanowił nowy rekord 7,5 km trasy. Dwie sekundy po zwycięzcy linię mety przekroczył ppłk Bogdan Rycerski. Na lekko zmrożonej trasie poprawił swój najlepszy wynik z pierwszego etapu aż o 42 s. Trzecie miejsce zajął Dawid Streng z czasem 31 min 55 s, czwarte – Rafał Śmiałkowski (32:05), piąte – Krzysztof Szmajda (32:22), a szóste – Paweł Stefański (33:30). Trzeci etap ukończyło 59 zawodników.

W 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie biegacze mają za sobą cztery etapy „Zimnara”. Wszystkie pokonało dziewięcioro zawodników. Najlepszy czas po przebiegnięciu 24 km ma szer. Kamil Przyworski. Z wynikiem 1 godz. 30 min 27 s o osiem sekund wyprzedza brata Krzysztofa. Trzecie miejsce, z czasem 1 godz. 38 min 15 s, zajmuje st. sierż. Marcin Matusiak, a czwarte szer. Anna Pogorzelska. Mistrzynię Wojska Polskiego w maratonie z 2013 roku do miejsca na podium dzielą już tylko trzy sekundy.

Na trasie czwartego etapu „Zimnara” na terenie koszar 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Fot. mł. chor. Krzysztof Mol.

Czwarty etap pokonało 13 biegaczy i dwie biegaczki. – Frekwencja w porównaniu z trzecim etapem, mimo jedenastostopniowego mrozu, się poprawiła. Po raz kolejny o zwycięstwo rywalizowali pomiędzy sobą bracia Przyworscy. Na ostatnich 200 metrach Kamil oderwał się od brata. Na mecie uzyskał nad nim 8 sekund przewagi i tym samym został samodzielnym liderem w klasyfikacji generalnej – mówi mł. chor. Krzysztof Mol, organizator II Zimowego Maratonu na Raty w Sulechowie. Szer. Kamil Przyworski wygrał czwarty etap z wynikiem 22 min 51 s. Trzecie miejsce – ze stratą dwóch minut – zajęła szer. Anna Pogorzelska.

Cztery etapy ukończyli również uczestnicy III Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu. – Na starcie najbardziej mroźnego w tym roku etapu stawiło się 21 zawodników. Mimo temperatury minus 17 stopni nikt się nie poddał. Wszyscy dotarli do mety – relacjonuje kpt. Wojciech Winnicki, organizator i uczestnik imprezy. Dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy Promyka Ciechanów. Z czasem 25 min 1 s triumfował Daniel Mocek. Piotr Goś na sześciokilometrowej trasie stracił do niego 1 min 6 s. Mocek wygrał po raz czwarty z rzędu przed Gosiem, a trzeci – również po raz czwarty – był Michał Popławski z Przasnysza. W rywalizacji pań trzecie etapowe zwycięstwo odniosła Katarzyna Dembińska. W klasyfikacji generalnej imprezy prowadzi Mocek (1:36:56) przed Gosiem (1:43:00), Popławskim (1:52:12) i Włodzimierzem Puchałą (1:54:55).

Czwarty etap Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach ukończyło 224 zawodników, w tym dziewiętnaścioro w konkurencji nordic walking. Rafał Tyburek z grupy Biegaj z SCA Oława wygrał po raz trzeci z rzędu w tegorocznej imprezie. Na finiszu wyprzedził o dwie sekundy triumfatora pierwszego etapu Grzegorza Kiełczewskiego z Wrocławia. Tyburek uzyskał czas 20 min 42 s. Trzecie miejsce zajął Paweł Szyler z Zabardowic (z wynikiem 21 min 25 s). Pierwsze miejsce w rywalizacji pań zajęła Agata Litwin z Wrocławia (25,34). W konkurencji nordic walking triumfował Paweł Iwankiewicz z Wrocławia, który dystans 6 km pokonał w 44 min 14 s. Wszystkie cztery etapy „Zimnara” ukończyło 156 biegaczy i 13 piechurów. Liderem klasyfikacji generalnej jest Rafał Tyburek, który 24 km pokonał w 1 godz. 23 min 44 s. Drugie miejsce – ze stratą 26 s – zajmuje Grzegorz Kiełczewski, a trzecie Piotr Spaliński (do lidera traci 3 min33 s).

Uczestnicy „Zimnara” w Dobrodzieniu pokonali wprawdzie trzy etapy, ale mają już w nogach dystans 30 km. Trzeci etap wygrał triumfator dwóch pierwszych – Krzysztof Pachuta z Opola. Na trasie o długości 10 km uzyskał czas 37 min 6 s. Drugi – ze stratą 13 s – był Miłosz Brzeszcz z Jemielnicy, a trzeci Marek Kapela z Dobrodzienia. Dystans 10 km pokonało 31 zawodników. Natomiast na trasie o długości 5 km rywalizowały cztery panie w konkurencji nordic walking. Najszybciej maszerowała Aneta Dmowska. Liderem szóstej edycji „Zimnara” w Dobrodzieniu jest Krzysztof Pachuta, który 30 km pokonał w 1 godz. 49 min 37 s. Drugie miejsce, ze stratą 2 min 53 s, zajmuje Marcin Zieliński.

szus

autor zdjęć: kpt. Justyna Balik, mł. chor. Krzysztof Mol

dodaj komentarz

komentarze


Premier odwiedził WZZ Podlasie
 
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej hełmów dla żołnierzy
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Abramsy w pętli
Polki pobiegły po srebro!
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Po przeprawie ruszyli do walki
Wojna w świętym mieście, epilog
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Armia Andersa w operacji „Honker”
They Will Check The Training Results in Combat
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
„Pierwsza Drużyna” na start
Na straży nieba
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Ta ziemia do Polski należy…”
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
I zdobyliśmy!
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Mobilne dowodzenie
Orzeł dla bohaterów
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Wioślarze i triatlonistka na podium
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
W obronie wschodniej flanki NATO
Broń Hitlera w rękach AK
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Polska wiktoria na Monte Cassino
Gry wojenne w szkoleniu
Bohater odtrącony
Pływacy i maratończycy na medal
Pytania o europejską tarczę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Pierwsi na oceanie
Krwawa noc pośród puszczy
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Serwis K9 w Polsce
Układ nerwowy Mieczników
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
NATO on Northern Track
Zmiany w dodatkach stażowych
Ameryka daje wsparcie
Śladami ojca
Flota Bayraktarów w komplecie
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO