moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Zimnar” w stolicy z mrozem i śniegiem

Drugi etap Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie odbył się w zimowej scenerii. O takiej marzą uczestnicy „Zimnara” w innych miastach w Polsce. Na półmetku są już biegacze startujący w zawodach organizowanych przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec, a w Sulechowie o zwycięstwo w „generalce” ostro walczą bracia Przyworscy.

Biegaczki na trasie drugiego etapu VIII Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie. Fot. Tomasz Kucharczyk

Drugi etap w stolicy ukończyło 24 zawodników. Ponownie najszybszy na mecie stadionu Wojskowej Akademii Technicznej był Marek Oszmański. Trasę o długości 6 km pokonał w 21 min 42 s. Drugi był Przemysław Krzymowski (23:31), a trzeci Adrian Lewicki (24:27). W rywalizacji pań drugie etapowe zwycięstwo odniosła Katarzyna Stefańska (29:26). Druga była mł. chor. Katarzyna Żurek z WKB Meta (30:16), a trzecia Agnieszka Andrejew (33:02).

Biegacze, którzy po raz trzeci wystartowali w tegorocznym „Zimnarze” w Lublińcu, mają już pokonane 21 kilometrów. Trzeci etap wygrał Mariusz Zembroń. Zawodnik Mety uzyskał czas 25 min 6 s i o 14 sekund wyprzedził Zenona Nowaka z Woźnik oraz o 17 sekund kolegę klubowego Tomasza Sosnowskiego. Kolejne miejsca zajęli: czwarte – Krzysztof Skiba z Mety (25:33), piąte – Sylwester Mazela z Kamyka (26:43), szóste – st. szer. rez. Krzysztof Szwed z Mety (26:53). W rywalizacji pań triumfowała Anna Bryś z Lublińca (30:30) przed Mariolą Cieślą z Pątnowa (31:34) i Dorotą Kubisz z Mety (32:18). Bieg dla młodzieży na dystansie dwóch kilometrów wygrał Dawid Mielke z Bażanowic (8:8) przed zawodnikami Mety: Karolem Kubiszem (8:42) i Michałem Kuchmistrzem (8:52). Trzeci etap ukończyło 66 mężczyzn i 15 kobiet oraz 11młodych biegaczy rywalizujących na trasie o długości dwóch kilometrów.

Na trasie trzeciego etapu „Zimnara” w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie zameldowało się 12 zawodników i jedna zawodniczka. – Frekwencja trochę nam spadła, ale za to walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nabrała rumieńców. Etap wygrał szeregowy Kamil Przyworski z przewagą trzech sekund nad bratem Krzysztofem – mówi mł. chor. Krzysztof Mol, organizator II Zimowego Maratonu na Raty w Sulechowie. – Po trzech etapach bracia prowadzą w „generalce” z tym samym czasem, a na trzecie miejsce awansował st. sierż. Marcin Matusiak – dodaje chorąży. Szer. Kamil Przyworski 6 km na trzecim etapie pokonał w 22 min 42 s. Trzecie miejsce zajęła szer. Anna Pogorzelska (z wynikiem 24 min 9 s), czwarte st. sierż. Marcin Matusiak (24:16), a piąte sierż. Damian Ziółkowski (24:59).

Trzeci etap Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach ukończyło 235 zawodników, w tym szesnaścioro w konkurencji nordic walking. Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli na finiszu zwycięzcy dwóch pierwszych odcinków „Zimnara”. Rafał Tyburek, triumfator II etapu, wyprzedził o sześć sekund Grzegorza Kiełczewskiego, który był najlepszy na I etapie. Zawodnik z grupy Biegaj z SCA Oława dystans 6 km pokonał w 20 min 53 s. Trzeci był Mateusz Nowacki z Oławy, a czwarty Łukasz Pańkowski z Kotwicy Brzeg (obaj uzyskali czas 21 min 39 s). Najlepszą z pań była Agata Litwin z Wrocławia (25:16). W rywalizacji piechurów triumfowała Katarzyna Rak z Oleśnicy, która dystans 6 km pokonała w 46 min 32 s. Po trzech etapach liderem „Zimnara” jest Rafał Tyburek, który do przebiegnięcia 18 km potrzebował 1 godz. 3 min 2 s. Drugie miejsce – ze stratą 24 s – zajmuje Grzegorz Kiełczewski z Wrocławia.

Drugi etap „Zimnara” odbył się nie tylko w Warszawie – również i w Dobrodzieniu. Zimowy Maraton na Raty w mieście leżącym między Opolem a Lublińcem odbywa się po raz szósty. Zawodnicy na dwóch pierwszych etapach rywalizowali na trasie o długości 10 km. Oba etapy wygrał Krzysztof Pachuta z Opola (wynik na I etapie: 36:45; wynik na II etapie: 35:46) przed Marcinem Zielińskim z miejscowości Dobrzeń Wielki (37:30; 36:51) i Miłoszem Brzeszczem z Jemielnicy (38:24; 37:06). Na I etapie dystans 10 km pokonało 35 zawodników i jedna zawodniczka, a na II – 33 biegaczy i cztery biegaczki.

szus

autor zdjęć: Tomasz Kucharczyk

dodaj komentarz

komentarze


WAM wraca po latach
 
Pływacy i maratończycy na medal
Ameryka daje wsparcie
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wszystkie misje AWACS-a
Serwis K9 w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Broń Hitlera w rękach AK
Nowe zadania szefa SKW
Kto wywalczy tytuł mistrza MMA?
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Tarcza Wschód – odstraszanie i obrona
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Hełmy – nowoczesne i na miarę
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Ostatnia droga Pileckiego
Pokazali bojowego ducha
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
They Will Check The Training Results in Combat
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Mobilne dowodzenie
Polki pobiegły po srebro!
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
„Ryś” z laserem
Podróż po AWACS-ie
Grupa Północna o wsparciu dla Ukrainy
Nie szpital, a instytut
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Piedimonte – samobójcza misja
„Grand Quadriga ‘24”
Układ nerwowy Mieczników
„Sarex”, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Barbara wzmocni polską obronę powietrzną
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Sejmowa debata o bezpieczeństwie
Żołnierzu, wyślij dziecko na wakacje z Rewitą
Najmłodsi artyści Wojska Polskiego
Polska wiktoria na Monte Cassino
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Przysięga w Limanowej
Dwie dekady ulepszania Sojuszu
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Szachownice nie dotarły nad Finlandię
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
„Pierwsza Drużyna” na start
Sukcesy reprezentantek CWZS-u
Flota Bayraktarów w komplecie
By Polska była bezpieczna
Zawsze gotowi do pomocy
Cień atomowej zagłady
NATO on Northern Track
Wojna w świętym mieście, epilog
„Sarex ’24”: razem w czasie kryzysu
Po śladach polskich bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO