moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wiatr wygrał z biatlonistami

W ostatnim dniu pierwszej serii biatlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund miały się odbyć biegi na dochodzenie. Niestety, z powodu zbyt silnego wiatru rywalizację pań przerwano w momencie, gdy czołowe zawodniczki zakończyły trzecie strzelanie. Natomiast bieg panów odwołano. 6 grudnia w austriackim Hochfilzen rozpocznie się druga seria zawodów o Puchar Świata.

Kpr. Krystyna Pałka w biegu na dochodzenie zaliczyła trzy strzelania. Podczas trzeciej wizyty na strzelnicy w anormalnych warunkach tylko raz nie trafiła do celu.

Przed startem pań w biegu na dochodzenie nic nie wskazywało na to, że aura sprawi organizatorom dużo kłopotów. Wśród 60 zawodniczek na trasę wyruszyły trzy Polki. Prowadząca po sprincie Norweżka Ann Kristin Flatland na pierwszym strzelaniu oddała jeden niecelny strzał i wyprzedziła ją bezbłędna na strzelnicy Daria Domraczewa. Białorusinka na trasę biegu na dochodzenie wyruszyła jako czwarta ze stratą 24 s do Flatland. Po drugiej wizycie na strzelnicy Norweżka jednak powróciła na pierwszą pozycję. Tym razem ona była bezbłędna, a jedną karną rundę biegała Białorusinka. Po trzecim strzelaniu jako pierwsza ze strzelnicy wybiegła Domraczewa. 18,2 s za nią Flatland, a 54,5 s straty do Białorusinki miała trzecia Rosjanka Olga Zajcewa. Kilka minut później rywalizację pań przerwali sędziowie.

Silny wiatr już bardzo zakłócił rywalizację podczas pierwszego strzelania. Akurat zaczął mocniej wiać, kiedy na strzelnicy zameldowały się zawodniczki zajmujące po sprincie miejsca w drugiej części stawki. W trudnych warunkach zawodniczki miały kłopoty z trafieniem do czarnych krążków. Pięć niecelnych strzałów oddała Monika Hojnisz, a cztery kpr. Krystyna Pałka. Ta druga z 34. pozycji, którą zajmowała po sprincie spadła na 50. Z kolei w ciężkich warunkach świetnie radziła sobie na strzelnicy st. szer. Magdalena Gwizdoń, która tylko raz spudłowała i awansowała z 53. miejsca na 34.

Na drugim strzelaniu znakomicie spisała się kapral Pałka. Trafiła do wszystkich pięciu krążków i dzięki temu przesunęła się w klasyfikacji na 29. pozycję. Hojnisz i Gwizdoń oddały natomiast po jednym niecelnym strzale. Gwizdoń po przebiegnięciu karnej rundy wyruszyła na trasę na 18. miejscu, a Hojnisz na 57. Na trzecim strzelaniu z arcytrudnymi warunkami nie mogło sobie poradzić większość zawodniczek. Flatland i Zajcewa musiały biegać po trzy karne rundy, a Domraczewa i Norweżka Tora Berger po dwie. Magda Gwizdoń spudłowała cztery razy, ale za to Krystyna Pałka tylko raz. Po przebiegnięciu jednej karnej rundy kapral Pałka awansowała na trzynastą pozycję. Jednak nie wszystkim zawodniczkom pozwolono ukończyć lub rozpocząć trzecie strzelanie. Zawody ku niezadowoleniu między innymi prowadzącej Domraczewej przerwano. Rewanż dopiero 6 grudnia w austriackim Hochfilzen.

Po dwóch startach indywidualnych w Oestersund w klasyfikacji Pucharu Świata pierwsze miejsce wśród kobiet zajmuje Czeszka Gabriela Soukalova, która zgromadziła 98 punktów. Druga – z 81 pkt. – jest Domraczewa, a trzecie miejsce zajmują ex aequo Flatland i Rosjanka Jekatierina Jurjewa. Obie mają po 79 oczek. Najwyżej z Polek sklasyfikowana jest Hojnisz – na 24. miejscu z 32 pkt. Kpr. Krystyna Pałka jest 34. (22 pkt.), a st. szer. Magdalena Gwizdoń – 44. (9). W klasyfikacji panów ze 120 punktami prowadzi Francuz Martin Fourcade. Drugi jest austriacki biatlonista Simon Eder (88 oczek), a trzeci Niemiec Erik Lesser (67).           

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
 
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wioślarze i triatlonistka na podium
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
NATO on Northern Track
Ameryka daje wsparcie
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Pływacy i maratończycy na medal
W obronie wschodniej flanki NATO
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
„Ta ziemia do Polski należy…”
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Tomczyk: „Tarcza Wschód” ma odstraszyć agresora
Krwawa noc pośród puszczy
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Pytania o europejską tarczę
Po przeprawie ruszyli do walki
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Czego można się nauczyć od żołnierzy?
Więcej hełmów dla żołnierzy
I zdobyliśmy!
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Serwis K9 w Polsce
Wojna w świętym mieście, epilog
Gry wojenne w szkoleniu
Układ nerwowy Mieczników
Na straży nieba
Dwa krążki kajakarki z „armii mistrzów”
Orzeł dla bohaterów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
They Will Check The Training Results in Combat
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Flota Bayraktarów w komplecie
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
„Pierwsza Drużyna” na start
Polki pobiegły po srebro!
Bohater odtrącony
Polska wiktoria na Monte Cassino
Śladami ojca
Abramsy w pętli
Broń Hitlera w rękach AK
Zmiany w dodatkach stażowych
Pierwsi na oceanie
Mobilne dowodzenie
Armia Andersa w operacji „Honker”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO