moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Zdobywca Berlina

Kontradmirał Henryk Leopold Kalinowski, jeden z bohaterów książki „Jedno z moich imion brzmi życie” jest weteranem wyjątkowej w Wojsku Polskim jednostki – 6 Warszawskiego Samodzielnego Zmotoryzowanego Batalionu Pontonowo-Mostowego. Ten elitarny, wyposażony w amerykański sprzęt batalion walczył zawsze na pierwszej linii: na przyczółkach wiślanych, szedł na pomoc Powstaniu Warszawskiemu, na przyczółku odrzańskim i wreszcie w sercu III Rzeszy – Berlinie. Komandor Kalinowski należał do grupy żołnierzy, którzy 27 lutego 1945 roku pod ogniem niemieckim i bez powiadomienia Sowietów wbili w Czelinie nad Odrą pierwszy polski słup graniczny. Oto opowieść jednego z ostatnich żyjących zdobywców Berlina w maju 1945 roku. 

Film: Paweł Sobkowicz




Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO