moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
HackYeah, czyli programiści na start!

Już jutro startuje HackYeah – hackathon, podczas którego programiści odpowiadają na wyzwania rzucone przez instytucje publiczne i prywatne firmy. Jedno z zadań dla uczestników przygotowało wojsko. – Chcemy, aby została opracowana apka dla weterana, która będzie zawierać informacje przydatne misjonarzom – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.

„HackYeah” to festiwal programowania, w którym o nagrody rywalizują studenci kierunków informatycznych, eksperci, a także miłośnicy nowinek technologicznych. Jego organizatorem jest GovTech Polska, czyli międzyresortowy zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który zajmuje się m. in. wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w sektorze publicznym.

Wydarzenie wyróżnia się tym, że jego uczestnicy muszą opracować oprogramowania, które rozwiązują konkretne problemy. Do wyboru będą mieli zadania przygotowane przez organizacje pozarządowe, prywatne firmy oraz instytucje państwowe. – Każdy uczestnik hackathonu może więc nie tylko wziąć udział w świetnej zabawie, w której stawką są wysokie nagrody pieniężne, lecz także zrobić coś dobrego dla społeczeństwa. To szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie pandemii, by wspólnymi siłami wypracowywać optymalne rozwiązania cyfrowe służące nam wszystkim – mówi Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

REKLAMA

Zadania dla uczestników hackathonu przygotowali między innymi: fundacja Rak’n’Roll, WWF, ministerstwa Finansów oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rezerw Materiałowych, a także Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. NCBC chciałoby, żeby podczas maratonu programowania powstała aplikacja przyjazna weteranom. Przy opracowywaniu koncepcji NCBC współpracowało z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. – Celem aplikacji jest dostarczanie misjonarzom niezbędnych informacji, które ich dotyczą, takich jak prawa, dane kontaktowe do nas, radcy prawnego czy psychologa. Chciałbym, aby funkcjonowała w niej także interaktywna mapa, na której znalazłyby się wszystkie miejsca im przyjazne, tj. takie, w których za okazaniem legitymacji weterana mogą na przykład otrzymać zniżki na zakupy czy usługi – mówi płk Szczepan Głuszczak, dyrektor Centrum Weterana. Dodaje, że twórcy najlepszej aplikacji otrzymają nagrodę – czek na 15 tysięcy złotych.

Na stworzenie oprogramowania uczestnicy hackathonu będą mieli 40 godzin. Następnie ich prace zostaną ocenione przez komisję konkursową. Najlepsi mogą liczyć na nagrody, których łączna wartość to ponad 400 tysięcy złotych! Ale to nie wszystko. Zwycięskie zespoły dostaną szansę na dalszy rozwój swoich projektów i wdrażanie ich w życie.

Podczas „HackYeah” odbędzie się też Game Jam, czyli maraton programowania gier wideo. Pula nagród w tej kategorii to 60 tysięcy złotych. Zespół, który najlepiej poradzi sobie z zadaniem, będzie mógł zaprezentować swój produkt podczas Światowej Wystawy Expo w Dubaju. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych miłośnikach programowania i przygotowali dla uczniów szkół podstawowych – „HackJunior”. Ich zadaniem będzie przygotowanie narzędzia edukacyjnego, np. prezentacji, maty edukacyjnej, aplikacji lub innej pomocy dydaktycznej, które będzie służyło do nauki języka polskiego, matematyki, geografii lub przyrody. Opis opracowanego narzędzia (i wyniki pracy z nim) należy przesłać do organizatora drogą elektroniczną do piątku (27 listopada) do godziny 15. Autorzy najciekawszych rozwiązań otrzymają nagrody. Będą to m.in. tablety dla szkoły, w której uczy się laureat.

Rozpoczynający się jutro „HackYeah” to szósta edycja wydarzenia. Do tej pory rywalizacja odbywała się stacjonarnie, jednak teraz ze względu na pandemię koronawirusa festiwal przeniósł się do Internetu. Ci, którzy chcieliby się w nim sprawdzić, mogą jeszcze zgłaszać swoje kandydatury. Wystarczy przesłać zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Pixabay

dodaj komentarz

komentarze


Agenci wywiadu na bobslejach
 
155 mm dla US Army
Telefon dla seniora
Na rozgrzewkę – zapasy
Żołnierze testują nauczycieli
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Na straży niebieskiej linii
Daglezje na większe przeprawy
Kierunek: Litwa
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Pustynna burza wokół Husajna
WBH upublicznia swoje archiwa
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
Hartowanie spadochroniarzy
Nurkowie w głębinach
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Kuźnie oficerskich kadr
Jakie zmiany w mundurówce?
Komandosi znad Garigliano
Co musi umieć kierowca czołgu
18 Dywizja z Wielonarodową Brygadą
Kombatanci mogą liczyć na terytorialsów
Armia Fight Night znów w akcji
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
Dowództwo 6 Mazowieckiej BOT jest w Radomiu
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Kutno w sieci LogHubs
Obrady ministrów obrony NATO
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Pandemię pokonamy szczepieniami
Trudny rok na misjach
We Never Stop
Amerykanie odmładzają F-16
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Symulator Orlika w Dęblinie
Wojsko – plan na życie
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
Trudny egzamin przed misją
Jest Warszawa
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Kwalifikacja odbędzie się …
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Komisje sejmowe o umowie z USA
Żydzi od Andersa
Dama odeszła do historii
Ukraiński kurs na Zachód
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Laserowa artyleria US Army
Dołącz do zawodowców
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Wojsko walczy z COVID-19
Ferie z gwiazdami sportu
Malutka na poligonie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO