moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim

Bardzo się cieszę się i jestem dumny z tego, że podczas mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w większości konkurencji na podium stanęli reprezentanci Wojskowego Zespołu Sportowego w Gdyni oraz żołnierze rezerwy – mówi st. chor. sztab. mar. Robert Rapsiewicz. Na torze w Pruszkowie marynarze i rezerwiści wywalczyli 31 medali, w tym 10 złotych i 13 srebrnych.

Chorąży Rapsiewicz, trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w kolarstwie, na co dzień pracuje w gdyńskim WZS. Dlatego najbardziej ucieszyły go medale zdobyte przez marynarzy: Alana Banaszka i Damiana Sławka. – W 1972 i 1973 roku, na początku swojej kolarskiej kariery, tytuły mistrza i wicemistrza Polski na torze zdobywał st. chor. sztab. mar. w st. spocz. Tadeusz Mytnik. Przypomnę, że ten najbardziej znany marynarz ścigający się na rowerze największe sukcesy odniósł na szosie. W wyścigu drużynowym na czas był wicemistrzem olimpijskim i dwukrotnym mistrzem świata – mówi szkoleniowiec. I dodaje: – Liczę na to, że marynarze z gdyńskiego WZS pójdą w ślady kolarza z Wojskowego Klubu Sportowego Flota.

Mar. Alan Banaszek na torze w Pruszkowie wywalczył aż sześć medali. Tytuły mistrzowskie zdobył: w wyścigu drużynowym (wraz z nim drużynę Mazowsze Serce Polski reprezentowali: szer. rez. Daniel Staniszewski, Norbert Banaszek i Tobiasz Pawlak), punktowym i madisonie (w parze z szer. rez. Danielem Staniszewskim). Natomiast srebro wywalczył w omnium i wyścigu australijskim, a brąz w scratchu. Staniszewski zdobył też medale w rywalizacji indywidualnej: dwa złote – w omnium i wyścigu na 4 km oraz dwa srebrne – w scratchu i wyścigu punktowym.

Z kolei mar. Damian Sławek był drugi w madisonie (w parze z szer. rez. Bartoszem Rudykiem), trzeci w wyścigu na 4 km oraz australijskim. Partner Sławka z madisona na początku października złożył przysięgę wojskową, a przed kilkoma dniami wywalczył dwa medale na młodzieżowych mistrzostwach Europy na torze: był pierwszy w scratchu i trzeci w madisonie (w parze z Filipem Prokopyszynem). – Bartkowi Rudykowi najwyraźniej posłużyło przeszkolenie wojskowe. Niespełna dwa tygodnie po jego zakończeniu znakomicie spisał się na mistrzostwach Europy we Włoszech – podkreśla chorąży Robert Rapsiewicz.

Oprócz szer. rez. Bartosza Rudyka i szer. rez. Daniela Staniszewskiego medale w Pruszkowie wywalczyło pięcioro żołnierzy rezerwy. Tytuły mistrzowskie zdobyli: trzy – szer. rez. Urszula Łoś (w wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego, w sprincie i na 500 m), po jednym – szer. rez. Marlena Karwacka (w sprincie drużynowym z koleżankami z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska) i szer. rez. Szymon Krawczyk (w scratchu). Natomiast tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: trzy – szer. rez. Marlena Karwacka (w wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego, w sprincie i w wyścigu na 500 m), po dwa – szer. rez. Nikol Płosaj (w wyścigu drużynowym z koleżankami z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Kórnik oraz w madisonie w parze z Łucją Pietrzak) i szer. rez. Szymon Krawczyk (w wyścigu na 4 km oraz drużynowym – z kolegami z CCC Development Team). Z kolei na trzecim stopniu podium stanęli: szer. rez. Nikol Płosaj (była trzecia w wyścigu punktowym), szer. rez. Marta Jaskulska (omnium i wyścig australijski), szer. rez. Urszula Łoś (keirin) oraz szer. rez. Szymon Krawczyk (madison – w parze z Damianem Papierskim). 

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


„Dragon” grasuje w Ełku
 
Gen. Andrzejczak: Wszystko ma swoją cenę, bezpieczeństwo również
Marynarz na „Korfantym”
Misje kształtują charakter
Oni tworzą legendę
Kask Weterana do zdobycia!
Polska stawia na fregaty Miecznik
Nowe książeczki wojskowe
Jacht i menażki od wojska
Myśliwce z dywizjonu 303 w Mińsku
Proobronni na ćwiczeniu „Dragon ’21”
Rosomak zacieśnia współpracę z Oshkoshem
Lenino 1943. Między strategią a propagandą
Power of Brotherhood
Nie tylko rozpoznanie
Żołnierze z kompletem medali w czempionacie orientalistów
„The Murph Challenge” dla weteranów
Dragon ’21, czyli zwiadowcy w nietypowej roli
Missions Shape Character
Co ze sprawdzianem z WF?
„Baltic Fortress”: MJR działa na Litwie
Więcej czasu na decyzję o studiach
Specjaliści od wsparcia
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Borsuk bezwzględnie potrzebny
Afganistan. Czas wracać do domu
Szybka wspinaczka w Salt Lake City
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Siła braterstwa
„Dragon ’21” uderza z lądu i powietrza
Pomagasz powstańcom? Możesz otrzymać dotację
„Justice Sword” na rumuńskim poligonie
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Kurs na dyplomację
„Dragon ’21” – ostatnia bariera
Polscy żołnierze rozpoczynają misję w Turcji
Dowodzenie to trudna sztuka
Szczyt NATO już w poniedziałek
PKW Turcja już działa
„Dragon '21” – opanować emocje
To zostaje w człowieku na zawsze
Cel: bezpieczna Wislandia
W drodze do Ameryki
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Kiedy będzie gotowy raport podkomisji smoleńskiej?
Nagroda nie tylko od dowódcy
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Polscy żołnierze polecą na Islandię
25 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w szermierce
Biało-czerwoni z wizytą w Krzesinach
Course on Diplomacy
Medale mistrzostw Europy dla żołnierzy
„Dragon ’21” otwiera ogień
Jak wojsko walczy z pandemią
„Dragon ‘21” – pełna gotowość bojowa
Moździerze dla WOT-u
Gorzka parada zwycięstwa
Proobronny „Dragon”
Pierwszy dzień do zwycięstwa
Wspierają i oceniają ćwiczące wojska
Symulator Rosomaka
Zdjęcie z Hitlerem ratowało życie
Borsuk pokazał swoje możliwości
Polacy obronili tytuł mistrzów Europy w lekkiej atletyce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO