moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wesprzyj weteranów walk o niepodległość

Świąteczne podarunki dla weteranów rozdane, czas pomyśleć o feriach dla kombatantów! Wolontariusze Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” od kilku lat organizują letni i zimowy wypoczynek dla tych, którzy walczyli o naszą wolność. Właśnie rozpoczynają przygotowania do kolejnej edycji akcji „Ferie dla Bohatera”. Każdy z nas może się włączyć w tę inicjatywę.

„Kiedyś oni walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich – to motto Stowarzyszenia „Paczka dla bohatera”, które od kilku lat pomaga żołnierzom, którzy walczyli na frontach II wojny światowej. Zaczęło się od świątecznych paczek przekazywanych weteranom na Boże Narodzenie. Akcja z roku na rok przybiera na sile – wystarczy wspomnieć, że w grudniu ubiegłego roku wolontariusze zebrali dary i rozwieźli ponad 2 tysiące paczek. Jednak stowarzyszenie nie poprzestaje na świątecznej pomocy. W 2017 roku po raz pierwszy wolontariusze zorganizowali „Wakacje dla bohatera”, a rok później– „Ferie dla bohatera”.

Dotychczas, podczas trzech edycji „Wakacji dla bohatera” i dwóch „Ferii dla bohatera” wypoczywało łącznie 200 osób. Ale to grono wkrótce się powiększy, gdyż w kwietniu rozpocznie się kolejny turnus wypoczynkowy. Tym razem, kombatanci spędzą dziewięć dni w ośrodku wypoczynkowym spółki AMW „Rewita” w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim. Stowarzyszenie planuje zaprosić na ferie sto osób. Wśród nich mają być żołnierze, którzy walczyli pod dowództwem gen. Maczka czy gen. Andersa, powstańcy warszawscy, żołnierze podziemia niepodległościowego i weterani operacji wojskowych poza granicami kraju. Chęć udziału wyraziło nawet trzech uczestników kampanii wrześniowej. Przez cały czas wczasowiczami będzie się opiekowało 30 wolontariuszy.

REKLAMA

– Chcemy w ten sposób podziękować kombatantom, za to, co zrobili dla ojczyzny – mówi mł. chor. rez. Tomasz Sawicki, prezes Stowarzyszenia„Paczka dla bohatera”. – Ale ważne jest także, to, aby kombatanci po prostu odpoczęli. Wielu z nich nie miało łatwego życia ani środków, by wyjechać na wakacje – dodaje.

Podczas pobytu na Mazowszu, uczestnicy ferii będą mogli skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Zaplanowano także liczne atrakcje na przykład zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, Parlamentu czy rejs po Zalewie Zegrzyńskim. W planach są także koncerty (gotowość do występu potwierdził już akordeonista Patryk Sztabiński) oraz – tradycyjnie już – bankiet na cześć kombatantów.

Organizator szacuje, że koszt tegorocznych „Ferii dla bohatera” sięgnie 250 tysięcy złotych. Dlatego konieczne jest wsparcie. Każdy, kto chciałby dołożyć cegiełkę do tej inicjatywy, może to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto stowarzyszenia. Można także wziąć udział w charytatywnych aukcjach internetowych, które odbywają się na facebookowym profilu „Bazarek Paczka dla bohatera”. Można tam wylicytować, przekazane przez darczyńców, książki, militaria, biżuterię, kosmetyki czy rękodzieło. – Wszyscy w stowarzyszeniu pracujemy charytatywnie. Zarówno ja, jak i wszyscy, którzy mi pomagają, jesteśmy wolontariuszami i za to, co robimy, nie bierzemy żadnych pieniędzy. Wszystkie środki, które otrzymujemy są przeznaczane na organizację wyjazdu – podkreśla Sawicki. – Serdecznie zachęcam do przyłączenia się do naszej inicjatywy. Kiedyś kombatanci walczyli dla nas, teraz my zawalczmy dla nich – apeluje.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: mat. organizatora

dodaj komentarz

komentarze


USA nie zacznie wojny z Iranem
 
Nissany zastąpią Honkery
Nowy wiceminister w MON
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Byli komandosi szkolą terytorialsów
Iran uderza w USA
„Wilk” pojawił się w Orzyszu
Więcej żołnierzy pomaga walczyć z epidemią
Dwa oblicza agenta wywiadu
Więcej pieniędzy dla cyberżołnierzy
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Testy radarów dla Wisły
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Invictus Games – jeden cel, różne motywacje
Nabór na wojskowe studia trwa
Kwarantanna na WAT
Poprady i Pilica z interrogatorami
Saperzy w walce z Covid-19
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
Sukcesy sportowców w mundurach
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
Trzy cele na ścieżce
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Certyfikacja na „Tarczowni”
Aplikacja ułatwi działania terytorialsom
Beagle dla Polaków
Arsenał Iranu
We Are All Darfur
Kremlowska gra
Studia on-line w Szkole Orląt
Obradowała Rada Gabinetowa
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Wojskowi medycy w gotowości
Poprad w kolejnej jednostce
„Gwiezdne wojny” Reagana
Zryw kościuszkowski
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
Cichociemny patronem 14 BOT
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
Józef Piłsudski – twórca Niepodległej
Rakiety w celu
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
Terytorialsi nie stracą dodatku
Defense Without Politics
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
Więcej wojska do walki z pandemią
Koronawirus na wojskowej uczelni
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Rozkaz – „rozładować” więzienia
Medycy WOT kontra COVID-19
Dowodzę najlepszymi
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Słowo oficera Armii Czerwonej…
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Proobronni na froncie walki z COVID-19
Miliony ofiar hiszpanki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO