moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie dowódcy 15 GBZ

15 listopada na terenie kompleksu koszarowego w Giżycku odbyło się uroczyste pożegnanie dowódcy 15 GBZ gen. bryg. Norberta Iwanowskiego.

W obecności Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego, posłów, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, duchowieństwa, środowisk kombatanckich oraz przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych Giżycka, weteranów oraz żołnierzy i pracowników wojska, dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski pożegnał się ze sztandarem 15 GBZ.

Meldunek o gotowości pododdziałów 15 GBZ, przyjął Dowódca 16 PDZ. Po przeglądzie pododdziałów, przywitaniu z żołnierzami, a następnie powitaniu przybyłych gości, nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał gen. bryg. Norbert Iwanowski. Następnie odczytano Decyzję Ministra Obrony Narodowej, o wyznaczeniu na inne stanowisko służbowe.

REKLAMA

Dowódca 16 PDZ gen. dyw. Krzysztof Radomski w swoim wystąpieniu scharakteryzował krótko okres dowodzenia brygadą przez gen. bryg. Iwanowskiego: „Mogę śmiało powiedzieć, że w przypadku Pana, również nie było inaczej. Okres dowodzenia przez Pana 15 Brygadą, to czas intensywnego szkolenia, połączonego z wieloma treningami i ćwiczeniami wymagających poświęcenia, oddania, ale i zaprezentowania najwyższych umiejętności i wojskowego profesjonalizmu. Tym zadaniom sprostaliście na wysokim poziomie. Wśród najważniejszych należy wymienić: ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. PUMA-19 a także ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomaganego komputerowo pk. ŁASICA-19. Słowa uznania, należą się za wzorowe wykonanie zadań podczas ćwiczenia wyższego przełożonego pk. DRAGON-19 w czerwcu bieżącego roku, w którym brali także udział nasi sojusznicy”.

Podziękował gen. bryg. Iwanowskiemu za dowodzenie brygadą, a także pogratulował nowego stanowiska: „W związku z zakończeniem służby na stanowisku Dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za wzorową i przykładną służbę, życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Jednocześnie z całego serca gratuluję wyznaczenia na stanowisko szefa Zarządu P-2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Jestem przekonany, że z poczuciem należycie rozumianego obowiązku i profesjonalizmu wykonywał będzie Pan Generał zadania w nowym miejscu służby”.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie przez dowódcę sztandaru oraz proporca rozpoznawczego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zastępcy dowódcy 15 GBZ płk Bogdanowi Rycerskiemu, który czasowo przejął pełnienie obowiązków, a także podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy brygady.

Dowódca 15 GBZ w swoim przemówieniu podziękował żołnierzom 15 GBZ za ich służbę: „Zawiszacy!!! Dzień pożegnania jest najlepszą okazją, aby podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom brygady za waszą służbę i pracę, za wzorowe wypełnianie obowiązków, za starania i wysiłek, aby Nasza brygada cieszyła się społecznym zaufaniem i była traktowana przez przełożonych, jako najwyższej rangi partner. Przyjmijcie podziękowanie za Waszą postawę, wiedzę i zaangażowanie w służbę dla dobra 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Sił Zbrojnych”, „Panie, Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze dowodzenie Wami było dla mnie zaszczytem. Dziękuję!”.

Po odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpiła defilada pododdziałów wchodzących w skład naszej brygady.

Tekst: kpt. Martyna Kupis

red. PZ

autor zdjęć: plut. Bartek Grądkowski, szer. Adrian Staszewski

dodaj komentarz

komentarze


Aplikacja ułatwi działania terytorialsom
 
Invictus Games – jeden cel, różne motywacje
Miliony ofiar hiszpanki
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Cichociemny patronem 14 BOT
Sukcesy sportowców w mundurach
Defense Without Politics
„Wilk” pojawił się w Orzyszu
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Słowo oficera Armii Czerwonej…
Więcej wojska do walki z pandemią
USA nie zacznie wojny z Iranem
Nabór na wojskowe studia trwa
Kwarantanna na WAT
Zryw kościuszkowski
Beagle dla Polaków
„Gwiezdne wojny” Reagana
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
Testy radarów dla Wisły
Byli komandosi szkolą terytorialsów
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Kremlowska gra
Arsenał Iranu
Wojskowi medycy w gotowości
Nissany zastąpią Honkery
Iran uderza w USA
Koronawirus na wojskowej uczelni
Proobronni na froncie walki z COVID-19
Nowy wiceminister w MON
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Więcej pieniędzy dla cyberżołnierzy
Terytorialsi nie stracą dodatku
Medycy WOT kontra COVID-19
Trzy cele na ścieżce
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
Obradowała Rada Gabinetowa
Józef Piłsudski – twórca Niepodległej
Dwa oblicza agenta wywiadu
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
Więcej żołnierzy pomaga walczyć z epidemią
Rozkaz – „rozładować” więzienia
Poprady i Pilica z interrogatorami
Saperzy w walce z Covid-19
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Rakiety w celu
We Are All Darfur
Certyfikacja na „Tarczowni”
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Poprad w kolejnej jednostce
Dowodzę najlepszymi
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Studia on-line w Szkole Orląt

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO