moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Terytorialsi doceniają pracodawców

Jak pogodzić pracę ze służbą terytorialną? Dla tych, którzy ułatwiają to zadanie swoim pracownikom, WOT przygotował konkurs na „Pracodawcę przyjaznego WOT”. Kandydatów można już zgłaszać, czas upływa 22 stycznia. Tym razem – w drugiej edycji konkursu – wnioski można słać także przez internet, a po wyłonieniu laureatów WOT planuje zorganizować targi pracy.

– Chcemy wybierać i wyróżniać pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy. Rozumieją istotę budowy formacji, stojące przed nią cele i zadania oraz doceniają korzyści wynikające z zatrudniania terytorialsów – tak o głównej idei konkursu mówi ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. Z kolei koordynator projektu „Pracodawca przyjazny WOT” ppłk Robert Bąkowicz dodaje: – Wielu pracodawców angażuje się także w różnego rodzaju przedsięwzięcia w brygadach. Pomagają, współpracują i wspierają wojska obrony terytorialnej. Ten konkurs jest szansą, by wyróżnić także takie postawy – zaznacza szef Wydziału Współpracy z Administracją Państwową DWOT.

Po raz pierwszy konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” został zorganizowany w ubiegłym roku. Formuła była prosta. Najpierw poszczególne brygady zgłaszały kandydatów do nagrody, a następnie dowództwo WOT wyłaniało zwycięzcę. – Już od początku zainteresowanie akcją było duże. Podczas finału na uroczystej gali pojawili się pracodawcy z całej Polski, którzy zostali przez nas uhonorowani – wspomina ppłk Bąkowicz.

REKLAMA

Tegoroczna, druga edycja konkursu, co do tej głównej zasady, pozostaje bez zmian. Rozszerzona została jednak liczba kategorii, w których wyłonieni zostaną laureaci. Organizatorzy będą przyznawać tytuły „przyjaznego WOT” w czterech kategoriach: pracodawca, który zatrudnia do 20 pracowników, zatrudniający powyżej 20 pracowników, pracodawca z sektora publicznego oraz ze szkolnictwa. – Nowością jest również możliwość zgłaszania swoich kandydatur przez samych pracodawców. Dodatkowo uprościliśmy procedurę zgłoszeniową, bo teraz wystarczy tylko wypełnić ankietę dostępną na stronach internetowych WOT – zaznacza ppłk Robert Bąkowicz.

Pierwszy etap, czyli zgłaszanie kandydatur, już się rozpoczął i potrwa do 22 stycznia. Żołnierze mogą wpisywać w ankietach nazwę swojego pracodawcy, następnie komisje w brygadach wybiorą laureatów szczebla wojewódzkiego, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu finałowego.

Gala finałowa, podczas której nadany zostanie tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” oraz wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach odbędzie się w maju 2020 roku. W związku z konkursem Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zorganizuje też specjalne targi pracy. – Nawiązujemy współpracę z urzędami pracy, by w każdym z województw zorganizować takie targi. Będą one skierowane zarówno do osób szukających pracy, jak i pracodawców, którzy nie zatrudniają jeszcze naszych żołnierzy, ale mają takie plany – tłumaczy ppłk Bąkowicz.

W ubiegłym roku tytuł „Przyjaznego WOT” otrzymał Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Natomiast dwunastu laureatów szczebla wojewódzkiego nagrodzonych zostało specjalnymi wyróżnieniami. Wśród nich znalazła się spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa. – To dla nas szczególne wyróżnienie – przyznaje Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS. Dodaje, że nagrodę jego spółka wywalczyła dzięki wielu ułatwieniom, które wprowadziła dla pracowników-żołnierzy WOT, np. tak ustalając rytm pracy, by umożliwić im udział w szkoleniach. – Staramy się być pod tym względem elastyczni. Przecież pracownicy-żołnierze WOT w wojsku zdobywają nowe umiejętności, które przydadzą się również w ich codziennej pracy – tłumaczy prezes wyróżnionej spółki.

„Pracodawca przyjazny WOT” to część projektu, który wojska obrony terytorialnej realizują od ponad dwóch lat. Jego podstawowym celem jest budowanie pozytywnych relacji z firmami zatrudniającymi żołnierzy i zapobieganie ewentualnym problemom na linii praca – służba.

Piotr Raszewski

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


W MON o polsko-słowackiej współpracy
 
Wyślij kartkę i wesprzyj bohaterów niepodległości
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Zanurkować i wymknąć się śmierci…
Pancerniacy z Teksasu ćwiczą w Drawsku
Wojskowy Hot450Challenge
Polsko-amerykańska współpraca
Szturmani nie boją się ognia
Kurs dla saperskich ekspertów
Wojsko przeciw wirusowi
Innowacyjne rozwiązania dla wojska
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Amerykanie odmładzają F-16
Galicyjskie przesilenie
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Gen. Głąb: DGW to specyficzne dowództwo
F-16 kończą misję w Estonii
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Program kosmiczny dla wojska
Więcej celowników z PCO dla wojska
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Pamięci ofiar niemieckiej zbrodni
Strzelnice dla terytorialsów
Pirotechnik nie może być ryzykantem
PGZ będzie obecna na MSPO
Kierunek: misja
Ukraiński kurs na Zachód
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Sześć minut w zawisie
Układy ze skazą
Lato z czerwonym terrorem
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Wysunięte dowództwo V Korpusu w Polsce
Powstańcy – bohaterowie naszych czasów
Więcej żołnierzy USA w Polsce
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Skok na głęboką wodę
JTAC – mistrz podniebnej układanki
Wymiana podwodnych doświadczeń
Polskie porty bardziej otwarte
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Na misjach święta inne niż zwykle
Największa bitwa kawaleryjska XX wieku
Chwała powstańcom
Boje Pułku Morskiego na linii Bugu i Narwi
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Online z mistrzami sportu
Bridge to Cooperation
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Ruszyła budowa muzeum w Ossowie
Laserowa artyleria US Army
Godzina „W”. Aby ojczyźnie przywrócić wolność

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO