moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy wiceminister w MON

Premier – na wniosek ministra obrony – powołał Pawła Woźnego na stanowisko podsekretarza stanu w MON. Nowy wiceminister zajmie się sprawami międzynarodowymi. – To dla mnie interesujące wyzwanie, będące kontynuacją mojej dyplomatycznej działalności – mówi Paweł Woźny portalowi polska-zbrojna.pl. Wcześniej pracował w m.in. ambasadach w Caracas, Bogocie i Meksyku.

Paweł Woźny odebrał nominację wczoraj. W resorcie obrony będzie odpowiadał głównie za sprawy zagraniczne, którymi zajmował się Tomasz Szatkowski, od lipca ambasador Polski przy Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.

– To dla mnie interesujące wyzwanie i podchodzę do niego z dużym zapałem – mówi nowo powołany wiceminister. Dodaje, że praca w MON będzie dla niego kontynuacją dotychczasowej kariery związanej z dyplomacją. – Przez ponad 20 lat byłem pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pracowałem na różnych stanowiskach zarówno w centrali, jak i kilku placówkach zagranicznych. W MON dalej będę zajmował się stosunkami międzynarodowymi, ale moja działalność będzie rozszerzona o nowy aspekt dotyczący bezpieczeństwa, spraw wojskowych i obronności. To dziedzina bardzo interesująca i bardzo ważna dla Polski – mówi Paweł Woźny.

REKLAMA

Nowy wiceminister obrony w resorcie spraw zagranicznych zajmował się m.in. relacjami Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, kwestiami dotyczącymi wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE. Doświadczenie dyplomatyczne Paweł Woźny zdobył także pracując w polskich placówkach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas. Później objął stanowisko I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie. W latach 2012-2018 był z kolei kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, odpowiadał także za kwestie bezpieczeństwa. Od lutego do sierpnia 2018 roku pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej w Meksyku.

– Obszar mojej działalności w resorcie obrony narodowej wymaga nieustannych kontaktów zagranicznych z naszymi partnerami. Moje doświadczenie na pewno się przyda i będę chciał je wykorzystać na nowym stanowisku – zapowiada wiceminister. Pytany o najbliższe plany, Paweł Woźny zastrzega, że za wcześnie na konkrety. Podkreśla jednak, że będzie kontynuował sprawy już rozpoczęte. – Mam tu na myśli kwestie: współpracy z NATO i Stanami Zjednoczonymi, zwiększenia obecności wojsk Sojuszu w Polsce, ale także ścisłej współpracy z Unią Europejską, państwami Grupy Wyszehradzkiej czy tzw. Dziewiątki Bukaresztańskiej. To zagadnienia wciąż aktualne i bardzo ważne – mówi podsekretarz stanu w MON.

Paweł Woźny urodził się 5 kwietnia 1971 roku. Jest absolwentem neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność iberystyka) oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych. Był uczestnikiem międzynarodowych kursów i seminariów poświęconych polityce zagranicznej oraz funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Brał udział w m.in. kursie dla dyplomatów zagranicznych w Akademii Dyplomatycznej w Madrycie, Seminar for Senior Diplomats „The EU - A Global Actor” czy kursie dotyczącym „Polityki zagranicznej Meksyku i Ameryki Łacińskiej” zorganizowanym w El Colegio de México.

PG

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
 
Arsenał Iranu
Double Eagle po nowemu
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Chciałem walczyć z Niemcami
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
O Patriotach na WAT
Szturmani na Lipie
Defense Without Politics
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Obradowała Rada Gabinetowa
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Jałta była zdradą naszych sojuszników
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Czerwoni w odwrocie
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
For the Right Cause
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Krwawe walki o Monte Cassino
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Podziemna potęga
We Are All Darfur
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Rywalizacja strzelców wyborowych
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Własne interesy Europy
Darłowo czeka na śmigłowce
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Klasy wojskowe po nowemu
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
USA nie zacznie wojny z Iranem
They Train Together, They Fight Together
Symulatory strzelań Rosomaków
Żyj zdrowiej
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Nowy wiceminister w MON
Stulatka hydrografia
Nauka zimowego pływania
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Iran uderza w USA
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Ważka bliżej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO